МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

У автотранспортному господарстві Южно-Української АЕС відремонтували чергову техніку для АТО

29.03.2016 | 11:34

 

 

25 березня працівники автотранспортного господарства (АТГ) ВП ЮУАЕС передали представникам 53-ї механізованої бригади відновлену техніку. До місця дислокації відправилися два автомобілі ЗІЛ-131 і дизель-генераторна станція. Цього ж дня для батальйону «Київська Русь» було передано штабний причіп, придбаний на кошти профспілкового комітету НАЕК «Енергоатом», що також проходив ремонт на базі АТГ атомної станції.

Техніка для ремонту на базу АТГ ВП ЮУАЕС надійшла місяць тому, дві з трьох одиниць - у дуже поганому стані. Щоб повернути працездатність двом ЗІЛам довелося виконати повні капітальні ремонти двигунів, ходової частини, відновлювати кабіни та виготовити новий кузов. Що стосується дизель-генератора, то для нього було придбано новий двигун, оскільки «рідний» відновленню не підлягав.

Збором коштів на ремонт техніки займався міський благодійний фонд «Миротворець», основний волонтерський кістяк якого складають працівники АТГ ВП ЮУАЕС. Добровольці працювали у вихідні дні та в неробочий час. За словами директора автотранспортного господарства Петра Форостяного, дефіциту робочих рук не було. Ремонтувати техніку для військових працівникам АТГ вже традиційно допомагали представники інших підрозділів Южно-Українського енергокомплексу та добровольці з міста атомників

Петро Форостяний, директор АТГ ВП ЮУАЕС: «Я вдячний усім, хто не залишається байдужим, хто надає матеріальну та фізичну допомогу в ремонті техніки для наших військових. Навіть найменша ваша дещиця не загубиться, вона стане  піщинкою у фундаменті сильної та незалежної України».

Юрій Івасюк, водій автобуса АТГ ВП ЮУАЕС: «Якщо розібратися, то робимо ми це, щоб допомогти країні, народові, армії.  Як-то кажуть, ми і ніхто, окрім нас».

Віталій Кучеренко, тимчасово не працює, колишній водій, житель Южноукраїнська: «Тут  немає сторонніх.  Робимо одну спільну справу. Тому й робота йде на лад, і спільну мову  знаходимо легко, й усі питання вирішуються швидко».

Приймаючи відремонтовану техніку, заступник начальника польового вузла зв'язку 53-ї механізованої бригади майор В'ячеслав Барсуков подякував ремонтникам за якісну роботу: «Ми вийшли із зони АТО, взяли участь у двох масштабних навчаннях. Частина нашої техніки вийшла з ладу. Зокрема, ті три одиниці, які повернули до життя ваші умільці, вважалися такими, що не підлягають відновленню та втраченими назавжди. Завдяки вам, у найближчі дні вони відправляться на передову та займуть своє місце на рубежі захисту суверенітету і територіальної цілісності нашої країни».

Майор Барсуков про роботу Южно-Українського енергокомплексу та благодійну діяльність його колективу знає не з чуток. Він - житель Южноукраїнська, колишній військовий, підприємець. Свого часу брав активну участь у підготовці до продовження експлуатації першого енергоблока ЮУАЕС. Організоване ним приватне підприємство виконувало заміну систем відеоспостереження реактора, гермозони, спецкорпусу. Минулого року добровольцем пішов до зони АТО.

Якщо військова техніка для 53-ї механізованої бригади на базі АТГ ВП ЮУАЕС відновлювалася вперше, то бойові транспортні одиниці 79-ї окремої аеромобільної бригади тут проходять ремонт регулярно. Сьогодні автотранспортники АЕС працюють над поверненням до транспортних лав цього підрозділу БТР, ГАЗ-66 і УАЗ-469. Крім того, на капітальний ремонт прийнято машину швидкої допомоги морської авіаційної бригади. Паралельно з цим ведеться ремонт автобуса, безкоштовно виділеного для військових колективом давнього партнера ВП ЮУАЕС, - ПАТ «Юженергобуд». Рішення, до якого підрозділу його буде направлено, поки немає. Та для ремонтників це не має значення. Головне - привести техніку до такого стану, щоб вона служила довго та безвідмовно.

Упродовж 2014-2016 років на базі АТГ було відремонтовано більше 30 одиниць автомобільної та військової техніки, а також більше 140 двигунів, вузлів і агрегатів для підрозділів Національної Гвардії та Збройних Сил України.

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станціяексплуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга чергагідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 900 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 520 млрд кВт•год. електричної енергії.

 

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ

 

версія для друку