МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Енергоатом підписав контракт з Westinghouse на постачання BEACON™ для впровадження палива TWS-WR на Запорізькій АЕС

29.03.2016 | 10:40

Енергоатом та Westinghouse Electric Company підписали контракт на постачання програмного забезпечення BEACON™ для системи моніторингу активної зони енергоблока № 5 Запорізької атомної електростанції, продовжуючи диверсифікацію постачання палива та супутніх систем для реакторів України. BEACON є передовою технологією, що забезпечує ключові вимірювання показників роботи реактора для забезпечення необхідного рівня безпеки.

BEACON успішно застосовується на енергоблоці №3 Южно-Української атомної електростанції. Поширення використання системи на Запорізьку атомну електростанцію свідчить про впевненість НАЕК «Енергоатом» у спроможності цього програмного забезпечення розраховувати детальний енергорозподіл в активній зоні реактора в режимі реального часу, використовуючи дані контрольно-вимірювальних приладів.

Як зазначив під час отримання від Президента ДП НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського контракту, підписаного з боку Запорізької атомної електростанції, Президент та Головний виконавчий директор Westinghouse Денні Родерік, «Westinghouse продовжує співпрацю з Україною з питань збільшення видачі потужності енергоблоками АЕС для забезпечення потреби України в електроенергії та диверсифікації постачання ядерного палива та супутніх систем до країни. Ми сприяємо забезпеченню енергетичної незалежності шляхом диверсифікації».

Зі свого боку президент Енергоатома Юрій Недашковський подякував американським партнерам за підтримку українських ініціатив із диверсифікації поставок ядерного палива та модернізації українських АЕС. Він висловив переконання, що співпраця між Енергоатомом та Westinghouse є наразі успішною та має блискучі перспективи.

BEACON, запатентована система моніторингу активної зони, яка допомагає забезпечити безпеку при експлуатації реакторів, перебуває в експлуатації з 1990 року і на сьогодні використовується на 50 атомних електростанціях у восьми країнах по всьому світі. Системою BEACON вже напрацьовано понад 400 реактор/років досвіду експлуатації. 5 листопада 2015 року було підписано угоду про тестування системи на ЗАЕС. До робіт з модернізації систем внутрішньореакторного контролю залучено, як і на ЮУАЕС, Северодонецьке НВО «Імпульс».

 

версія для друку