МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Експерт від Запорізької АЕС брав участь в роботі міжнародної групи з безпеки АЕС

25.03.2016 | 10:32

 

 

У штаб-квартирі Угорської енергетичної компанії АЕС Пакш відбулося чергове засідання робочої групи EUR (European Utility Requirements) з безпеки АЕС. У засіданні робочої групи брав участь експерт від Запорізької АЕС Сергій Борсук, заступник начальника відділу супроводу звітів з аналізу безпеки.

 

В ході зустрічі експертна група розглянула основні вимоги до показників безпеки АЕС, які будуть включені в нову редакцію глави «Вимоги до безпеки» документа European Utility Requirements, а також, детально обговорила розділ, що стосується термінології документа.

 

У березні 1994 року учасники групи EUR розробили документ вимог до нових АЕС з легководними реакторними установками третього покоління. З того часу цей документ зазнав кілька редакцій - А, В, С, D. В даний час йде робота над новою редакцією - Е.

 

«Редакція E (після узгодження з керівним комітетом) буде містити актуальні запити до проектів нових реакторних установок, які враховують досвід експлуатації АЕС, а також вимоги нових документів МАГАТЕ і WENRA. Тому нову редакцію документа EUR можна використовувати при формуванні та перегляді національних вимог з безпеки не тільки для нових проектів реакторних установок, а й враховувати дану інформацію для АЕС України, які знаходяться в експлуатації », - розповів Сергій Борсук.

 

Робота в даному проекті дозволить використовувати отриманий досвід при обґрунтуваннях безпеки енергоблоків Запорізької АЕС. Особливо це актуально для періодичної переоцінки безпеки, яка проводиться в даний час для нашої станції в рамках продовження термінів експлуатації енергоблоків. Адже одна з умов Держатомрегулювання України при проведенні періодичної переоцінки безпеки - облік вимог нових стандартів МАГАТЕ в частині аналізу безпеки.

 

 

Довідка: Міжнародна група EUR, створена в кінці 1991 року європейськими експлуатуючими організаціями, об'єднує дев'ятнадцять провідних європейських енергогенеруючих компаній, які експлуатують більше 130 енергоблоків АЕС типу LWR. З метою подальшого розвитку атомної енергетики в Європі вони спільно виробляють технічні вимоги до нових АЕС з легководними реакторними установками третього покоління. Увага їх сконцентрована на тому, що нові проекти повинні бути прийнятними для національних регулюючих органів, привабливими для населення і вигідними для виробника.

 

З травня 2005 року НАЕК «Енергоатом» бере участь в роботі групи EUR в якості асоційованого члена. У жовтні 2007 року НАЕК «Енергоатом» було прийнято постійним членом Міжнародної групи EUR, яка на сьогодні об'єднує 15 провідних європейських енергетичних компаній, зокрема EDF, FORTUM, TRACTEBEL, Fatenfall і інші, які експлуатують більше 100 енергоблоків АЕС.

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розташування Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 25 березня становить 8 - 12 мкР / год. Викиди радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

 

версія для друку