МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міненерговугілля ініціювало створення єдиного підприємства, що поєднає в собі функції сучасної лабораторії з оцінки якості нафтопродуктів, дослідного наукового центру в галузі нафтопереробки та нафтохімії та центру адаптації українських стандартів до загальноєвропейських

23.02.2016 | 13:28

 

 

Підприємство створять на базі ДП «НДІННП «МАСМА» та ДП «Орган з сертифікації нафтопродуктів та систем якості «МАСМА-СЕПРО» після проведення реорганізаційних та інших підготовчих процедур.

 

Реорганізаційні процедури розпочаті на підставі наказу Міненерговугілля від 17.02.2016 року, яким створено комісію з реорганізації НДІННП «Масма» шляхом приєдання підприємства до ДП «ОС «МАСМА-СЕПРО». 19 лютого комісія провела заходи із попередньої оцінки стану підприємства та надала свої висновки та рекомендації для покращення роботи підприємства.

 

Раніше питання сертифікації якості нафтопродуктів та відповідними дослідженнями займалося також третє підприємство зі схожою назвою: лабораторія «УкрНДІПНН «Масма»

 

В 2015 році було також створено комісію з оцінки роботи підприємства. За оцінкою комісії на цьому підприємстві виявлені суттєві порушення, що призвели до скрутного фінансового становища на держпідприємстві. Так, внаслідок роботи поперднього керівнцтва ДП «УкрНДІПНН «Масма» майже повністю знищено унікальну акредитовану та сертифіковану лабораторію, частина унікального обладнання зникла, активи підприємства готувалися до продажу за значно заниженою вартістю.

 

З метою недопущення подальших збитків та втрати державного майна процес  відчудження активів ДП «УкрНДІПНН «Масма» призупинено. На підприємстві призначено виконувача обов’язків керівника, вживаються заходи із відновлення бухгалтерського обліку, проводиться оцінка наявних запасів та майна підприємства.

 

Розпорошеність зусиль державних установ та підприємств призвели до непрозорості в роботі сектору. Саме тому відбувається процес створення одного, відповідального органу, робота якого буде максимально підзвітною громадськості, і який зможе відстежувати якість пального на АЗС та здійснювати сертифікацію відповідності нафтопродуктів.

 

У відповідності до чинного законодавства України заходи із реорганізації триватимуть у кілька етапів. Заплановано провести інвентаризацію активів, перевірку наявної кредиторської та дебіторської заборгованості та незалежну оцінку майна підприємства. Складання передавального акта за результатами зазначених заходів планується завершити до 01 травня ц.р.

 

Після завершення процедур реорганізації до функцій оновленого підприємства крім оцінки якості нафтопродуктів та досліджень в сфері нафтопереробки та нафтохімії, увійде також науково-дослідна діяльність з адаптації законодавства України до законодавства ЄС.

 

Підприємство зможе працювати над створенням системи регулювання відповідно до європейських та міжнародних вимог, забезпеченням реалізації єдиної технічної політики у сфері виробництва, постачання та застосування альтернативних видів палива з підвищеним вмістом біокомпонентів, а також сприятиме впровадженню міжнародних та європейських стандартів на методи випробування альтернативних палив в Україні, освоєнню сучасних європейських приладів.

 

 

Довідково.

ДП «Науково-дослідний інститут нафтопереробної та нафтохімічної промисловості «МАСМА» створено наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 652 від 05.09.2013 з метою забезпечення якості та безпечності нафтопродуктів, збереження кадрового і наукового потенціалу у сфері нафтопереробки і нафтохімії.

 

ДП «ОС «МАСМА-СЕПРО» засноване на державній власності відповідно до наказу Міненерговугілля від 25.07.2000 року №280 на базі частки майна Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут нафтопереробної промисловості «МАСМА» з метою забезпечення потреб народного господарства України в послугах з сертифікації (підтвердження відповідності) нафтопродуктів, сертифікації систем управління якістю підприємств, тощо

 

версія для друку