МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Екологічна обстановка в зоні розташування ЮУАЕС у січні 2016 року

09.02.2016 | 13:35

 

 

Екологічна обстановка в зоні розташування ЮУАЕС

 

 

За даними відділу охорони навколишнього середовища Южно-Української АЕС у січні 2016 року основні параметри довкілля знаходилися в наступних межах:

 

Середньомісячні дані гідрометеорологічної інформації

Гідрологічні параметри

Розмірність

Значення

Ріка Південний Буг - водомірний пост «Костянтинівка»

Температура води

оС

0,0

Рівень води

м БС*

19,16

Витрата води

м3

24,4

Ташлицька водойма-охолоджувач

(пост ОГМС)

Температура води

оС

19,8

Рівень води

м БС

99,57

Підвідний канал

Температура води

оС

16,2

Відвідний канал

Температура води

оC

24,2

Метеорологічні параметри

 

 

Швидкість вітру

м/с

4,2

Напрям вітру (переважаючий)

румб

північно-західний

Температура повітря:

 

середня температура за місяць

оC

-4,4

середня температура за багаторічний період по станції Южноукраїнськ

оC

-2,2

середня максимальна температура за місяць

оC

-1,5

абсолютний максимум

оC

6,1

середня мінімальна температура за місяць

оC

-7,4

абсолютний мінімум

оC

-19,7

Відносна вологість повітря

%

84

Атмосферний тиск

мм рт. ст.

752,8

Сума атмосферних опадів:

 

за місяць

мм

74,3

середня за багаторічний період

мм

33,1

усього з початку року

мм

74,3

Примітка. * Рівні води представлено в абсолютних позначках (Балтійська система висот)

 

Гідрометеорологічні спостереження

Виміри рівня та температури води в річці Південний Буг і Ташлицькій водоймі-охолоджувачі проводилися щоденно двічі на добу - о 8-й і 20-й годині.

Виконано 5925 вимірів за 33 метеопараметрами. Споживачам ВП ЮУАЕС надіслано 32 штормових попереджень, з них: 4 надійшло з Миколаївського Гідрометцентру по лінії МНС і 28 - за фактичними матеріалами спостережень озерної гідрометеорологічної станції ВП "Южно-Українська АЕС».

 

Хімічні дослідження

Еколого-хімічною лабораторією виконано 444 хімічні аналізи проб води річки Південний Буг (насосна підживлення Ташлицької водойми-охолоджувача), Ташлицької водойми-охолоджувача та Олександрівського водосховища (500 метрів нижче точки скидання продувальних* вод), 171 хімічних аналізів проб води Олександрівського водосховища в зоні моніторингу Олександрівскої ГЕС і 93 хімічні аналізи проб води  Олександрівського водосховища в зоні Ташлицької ГАЕС.

Значення лімітуючих показників складу води річки Південний Буг, Ташлицької водойми-охолоджувача та Олександрівського водосховища (500 м нижче точки скидання продувальних вод) у січні наведено нижче:

 

Інгредієнт, що визначається

 

Одиниці виміру

 

Гранично допустима концентрація для рибогосподарських водойм

Річка Південний Буг

(район насосної підживлення Ташлицької водойми-охолоджувача)

 

Ташлицька водойма-охолоджувач

 

Олександрівське водосховище

(500 м нижче  точки скидання продувальних вод)

Сульфати

мг/дм3

100

90

320

91

Сухий залишок

мг/дм3

1000

612

1047

618

 

Індекс ЛКП (індекс вмісту в одному літрі води мікроорганізмів лактозопозитивної кишкової палички) у воді річки Південний Буг складав від 600 до 6200 кишкових паличок в 1 літрі при гранично допустимій концентрації 5000. Значення індексу ЛКП у Ташлицькій водоймі-охолоджувачі у січні склало від 600 до 5000 кишкових паличок в 1 літрі. 

 

За результатами екологічного моніторингу можна зробити наступні висновки:

- екологічний стан водних об’єктів зони розташування ЮУАЕС відповідає сезонним середньостатистичним показникам;

- продувка* Ташлицької водойми-охолоджувача здійснюється відповідно до вимог природоохоронного законодавства України;

- метеорологічні параметри в районі розташування ЮУАЕС відповідають сезонним кліматичним умовам південного регіону України;

- за характеристикою водності річки Південний Буг січень 2016 року характеризується як маловодний 96% забезпеченості** та рекордно мінімальний за всі роки спостережень, починаючи з 1977 року.

 

*Продувка Ташлицької водойми-охолоджувача - часткова заміна води водоймища, що виконується для поповнення безповоротних втрат, підтримки рівня води з метою поліпшення охолоджуючої здатності водойми-охолоджувача. Скидання продувальних вод регламентоване і справляє мінімальний вплив. Так, уже в контрольному створі Олександрівського водосховища (відстань 500 м від точки скидання продувальних вод) показник мінералізації річкової води за сухим залишком практично вирівнюється.

 

**Продувка Ташлицької водойми-охолоджувача - часткова заміна води водоймища, що виконується для поповнення безповоротних втрат, підтримки рівня води з метою поліпшення охолоджуючої здатності водойми-охолоджувача. Скидання продувальних вод регламентоване і справляє мінімальний вплив. Так, уже в контрольному створі Олександрівського водосховища (відстань 500 м від точки скидання продувальних вод) показник мінералізації річкової води за сухим залишком практично вирівнюється.

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївської області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станціяексплуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга чергагідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 900 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 520 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ.

 

 

Контакти

Наталя Карташова,

(05136)2-86-69

n_kartashova@sunpp.atom.gov.ua

 

версія для друку