МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міненерговугілля: Для позитивних змін в енергетичній галузі необхідне прийняття двох фундаментальних законів: "Про ринок електроенергії" та "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг"

04.02.2016 | 19:42

 

 

Саме про це йшлося під час круглого столу «Яка сьогодні роль держави в енергетиці України», ініційованого Центром досліджень енергетики та проведеного 4 лютого в Українському кризовому медіа-центрі. Серед проблем, обговорених сьогодні, - реформи в енергетичному секторі України, законотворча робота держави для врегулювання взаємовідносини між державою, гравцями енергоринку та споживачами тощо.

Від Міненерговугілля участь у заході взяв радник Міністра Сергій Чех. Він, зокрема, наголосив: «Ми повинні чітко зрозуміти, що ані енергетика без держави, ані держава без енергетики не може і не буде існувати. Енергетикаце невід’ємна складова сталого розвитку економіки країни. І якщо змінюються правила гри на ринку, то й держава, й сама галузь повинні переформовуватись у відповідності до цих змін».

Також зауважив, що енергетика стане більш ринковою, ліберальною, позбавленою адміністративного впливу, зможе змінитися за структурою виробництва з огляду на пріоритети альтернативних джерел енергії. Щодо ролі держави Сергій Чех розділив вплив державних підприємств, органів державної влади, відповідальних за здійснення політики в енергетичній сфері, та незалежного регулятора, який встановлює тарифи.

Крім того, радник Міністра зазначив, що енергетики ринково налаштовані і покладають надію на нове законодавство, яке розроблено і потребує найскорішого прийняття. «Головні завдання, які потребують негайного вирішення, для того щоб ці зміни відбувались у позитивному ключі, – це прийняття двох фундаментальних законів: «Про ринок електроенергії» та «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)», – наголосив він.

Також прокоментував питання впровадження тимчасових надзвичайних заході в енергетиці, яке застосовувалося у минулий та нинішній опалювальний період: «Маю чітку позицію: нічого надзвичайного у вітчизняній енергетиці не відбувається! Українська енергетика виконує всі зобов’язання по сальдо-перетоках в об’єднаній енергосистемі, у нас немає централізованих обмежень для споживачів. Питання надзвичайної ситуаціїце питання перерозподілу товарної продукції та оплати, бо існуючі механізми себе вичерпали. І це саме той сегмент ринку, який вже почав змінюватись та й надалі буде змінюватись».

Також С.Чех наголосив, що питання щодо впровадження тимчасових надзвичайних заходів в енергетиці чітко окреслено в новому Законі про ринок електроенергії: це заходи, які стосуються виключно енергосистеми і можуть бути застосовані через технічні проблеми – відключення великих джерел енергії або порушення зв’язків з ними. На переконання С.Чеха, такими ж технічними методами надзвичайна ситуація повинна і ліквідовуватися – інженерними обмеженнями, збалансуванням, поступовим відновленням генерації, щоб відновити систему і виконати зобов’язання перед споживачами. Крім того, в такому випадку заходи повинні вживатися і поза галуззю: регулювання експорту та імпорту з боку держави також є можливістю впливати на ринок.

 

 

версія для друку