МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Опубліковано прогнозний баланс електроенергії на 2016 рік

30.12.2015 | 13:28

 

 

 

У прогнозний баланс генерації в 2016 році закладено тенденцію до зниження споживання, зафіксовану цього року.

Причини такого спаду потребують більш детального аналізу, але попередньо можна говорити про два основних фактори: спад виробництва та результати програм з енергоефективності.

 

Наступного року пріоритетом для енергетиків буде продовження політики:

·                     Максимального завантаження потужностей дешевої та чистої генерації (атомна енергетика та гідроенергетика)

·                     Максимального зменшення потужностей ТЕЦ, що виробляють електроенергію за допомогою дорогого та дефіцитного газу.

·                     Балансування роботи ТЕС з метою зменшення спалювання дефіцитного антрацитного вугілля (яке не видобувається на підконтрольних владі територіях).

 

Після завершення опалювального сезону та введення додаткових регулюючих потужностей також планується збільшення експорту надлишкових потужностей генерації, в тому числі до Молдови та Білорусі. Головною умовою для цього буде наявність необхідних надлишкових обсягів вугілля. Підготовча робота для реалізації цього плану вже ведеться.

 

Прогнозний баланс електроенергії - це документ, який показує учасникам ринку основні принципи роботи ринку на наступний період. Прогнозний баланс не є обов’язковим до виконання документом, оскільки кінцева структура генерації залежить від цілої низки факторів: спроможності мереж, водності річок, необхідності ремонту та модернізації енергоблоків, температурних режимів та іншого. Такий баланс протягом року буде щомісяця переглядатися Міністерством з урахуванням поточної ситуації.

 

 

Прогнозний баланс електроенергії ОЕС України

 

версія для друку