МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Юні скелелази міста - супутника Хмельницької АЕС серед найкращих в Україні та прагнуть до Європи

22.01.2015 | 16:31

 

 

 

На Всеукраїнських змаганнях зі скелелазіння серед юнаків, дівчат, юніорок і юніорів „Різдвяний боулдерінг”, які проходили з 16 по 18 січня цього року в місті Кам’янець-Подільському, нетішинські скелелази були знову в числі призерів.

В змаганнях взяли участь найсильніші спортсмени із Києва, Одеси, Харкова, Дніпропетровська, Вінниці, Хмельницького, серед яких вже знані юні скелелази міста-супутника Хмельницької АЕС. Серед семи учасників нетішинського клубу скелелазіння, що брали участь у змаганнях, четверо увійшло до фіналу. До числа призерів увійшли наймолодші: Катерина Педько, яка посіла третє місце та Богдан Петровський, який піднявся на другу сходинку.

Вже вдруге цьогоріч юні скелелази із міста атомників піднімаються на п’єдестал пошани. Так, на початку січня, нетішинські спортсмени Кондратюк Ярослав та Петровський Богдан посіли перші місця у кубку Закарпатської області – відкритому чемпіонаті зі скелелазіння (болдерінгу).

Тренер команди Олександр Веремійчук відзначив, що завдяки стабільним та високим результам спортсменів із міста-супутника Хмельницької АЕС нетішинську команду запросили на навчально-тренувальні збори найсильніших  скелелазів України, що означає вихід на вищий, європейський рівень.

 

 

Довідково:

Боулдерінг (англ. bouldering) – вид скелелазіння, який складається із серії коротких (5-8 перехватів) надскладних трас. Назва походить від англійського «boulder» (валун), bouldering – лазіння по валунам.

На відміну від скелелазіння по високих скелях, у боулдерінгу не використовують мотузку та металеве спорядження, тільки спеціальне взуття – скельні туфлі – та магнезію для рук.

 

версія для друку