МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Енергоатом підписав з Турбоатомом договір на постачання конденсатора для ЮУАЕС у рамках програми імпортозаміщення

02.03.2015 | 11:32

 

27 лютого в офісі НАЕК «Енергоатом» підписано договір між відокремленим підрозділом «Атомкомплект» компанії Енергоатом та ВАТ «Турбоатом» на виготовлення та постачання конденсатора блочно-модульного виконання для заміни конденсатора турбіни К-1000-60/1500 на енергоблоці № 2 Южно-Української АЕС. Укладання контракту відбулося в рамках програми імпортозаміщення, яку впроваджує НАЕК «Енергоатом».

На думку президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського, підписання договору є підтвердженням переходу від обговорення програми імпортозаміщення в атомній галузі до її предметної реалізації. «На жаль, сьогодні через об’єктивні обставини, пов’язані із політичною та економічною ситуацією в країні, ми не всі плани можемо реалізувати. На щастя, це не стосується програми імпортозаміщення, котрій ще влітку дав старт прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Ця програма дійсно виконується і договір, укладений сьогодні Енергоатомом і Турбоатомом, є реальним кроком зі зміцнення енергетичної безпеки України», - підкреслив президент Енергоатома. «Нинішній контракт є першим кроком у напрямі розширення співпраці із Турбоатомом. Ми сподіваємося, що це потужне підприємство візьме активну участь у будівництві нових атомних енергоблоків, причому не лише як один з найкращих виробників обладнання турбінного острову, але й як потенціальний виробник  корпусів для нових реакторів українських АЕС», - наголосив президент Енергоатома.

У свою чергу генеральний директор ВАТ «Турбоатом» Віктор Суботін зазначив, що підписання договору з Енергоатомом є знаковою подією для підприємства. «Сьогодні ми підписуємо конкретний договір на постачання складного та високотехнологічного обладнання для українських АЕС. Це перший, але, сподіваємося, не останній договір на виготовлення та постачання подібного обладнання. Вже зараз у нас в роботі нові титанові лопатки для турбін, відпрацьовуємо технологію виробництва комплектуючих для сухого сховища відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій АЕС. Турбоатом готовий долучитись до нових проектів в ядерно-енергетичній галузі, серед яких можливе і виготовлення корпусів реакторів», - сказав В.Суботін.

Нагадаємо, що у серпні 2014 року НАЕК «Енергоатом» спільно з ВАТ «Турбоатом», ДП завод «Електроважмаш», ДП «Завод ім. Малишева» та ДП «Виробниче об'єднання «Південний машинобудівний завод ім. Макарова» («Південмаш») домовились про реалізацію програми імпортозаміщення обладнання АЕС України. Так, наступним кроком стане укладання найближчими днями Генеральної угоди з ВО «Південмаш» про виробничо-технічне співробітництво для забезпечення потреб з виготовлення  запасних частин та високотехнологічного обладнання для українських АЕС.

Зокрема, ВАТ «Турбоатом» висловило готовність забезпечити поставки турбінного устаткування для АЕС України. Окрім поставки конденсатора на ЮУАЕС очікується поставка конденсаторів для Запорізької та Рівненської станції; нових робочих лопаток з високоміцного титанового сплаву та інших запасних частин для турбін діючих енергоблоків українських АЕС. Виробництво цього обладнання і комплектуючих на замовлення Енергоатома було освоєно підприємствами за останні роки. Велика частина цього обладнання раніше вироблялася в Росії. Зокрема, досі поставку лопаток для турбоагрегатів ТВВ-1000-2У3 з турбінами типу К-1000-60/3000, експлуатованим на 5 енергоблоках ВВЕР-1000 українських АЕС, здійснювали виключно зарубіжні компанії, що реалізують продукцію ВАТ «Силові машини» (Ленінградський металевий завод (ЛМЗ) м. Санкт-Петербург, Російська Федерація).

версія для друку