МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

На Южно-Українській АЕС завершено інспекцію ядерного палива Westinghouse

04.03.2015 | 08:47

 

З 15 лютого по 1 березня на третьому енергоблоці Южно-Української атомної станції проходила щорічна інспекція тепловиділяючих збірок транснаціональної компанії «Westinghouse» (ТВЗ-W). Цей плановий захід реалізовано в рамках програми дослідної експлуатації ТВЗ-W на ЮУАЕС. Обстеження палива виконувалося за участі представників компанії-виробника, а також персоналу ВП «Атомремонтсервіс» і ВП «Южно-Українська АЕС».

«У рамках цієї роботи проведено інспекцію 6 ТВЗ-W, що були відібрані згідно з рекомендаціями «Westinghouse» і відпрацювали в активній зоні енергоблоку №3 ЮУАЕС   3-4 паливні кампанії. Вимірювання проведено в обсязі програми інспекції, узгодженої з Держатомрегулювання України. За попередніми даними можна зробити висновок про відсутність  зауважень до цих паливних збірок», ‒ повідомив начальник відділу ядерної безпеки ЮУАЕС Олексій Арванінов.

Обстеження ТВЗ-W виконувалося за допомогою стенду інспекції та ремонту палива (СІРП), придбаного ДП «НАЕК «Энергоатом» спеціально для проведення інспекції та ремонту паливних збірок «Westinghouse». Його вимірювальну частину було випробувано та введено в дослідну експлуатацію минулого року. На цей час стенд доукомплектовано ремонтною частиною, за допомогою якої можна буде  виконувати  ремонт ТВЗ. Минулого тижня її монтаж виконали фахівці ВП «Атомремонтсервіс». Шеф-нагляд здійснювали представники компанії «Westinghouse», які працювали на майданчику ЮУАЕС з 15 лютого по 1 березня.

Ознайомлення з роботами по інспекції ТВЗ-W на СІРП на третьому енергоблоці було включено одним з питань до порядку денного Ради заступників головних інженерів з ядерної та радіаційної безпеки АЕС України, що відбулася у ВП ЮУАЕС 24-25 лютого 2015 року. У рамках зустрічі її учасники в якості спостерігачів були присутні на одному з етапів обстеження ТВЗ-W. «Результатом побаченого ми задоволені, - заявила виконавчий директор з ядерної та радіаційної безпеки і науково-технічної підтримки НАЕК «Энергоатом» Наталія Шумкова, - новий інструмент - стенд інспекції та ремонту - надає можливість отримати значно більше інформації про стан паливної збірки після  експлуатації в активній зоні, ніж ми могли бачити раніше просто під час її  візуального огляду».

Інспекційна перевірка ТВЗ-W, що дала позитивні результати, завершила перелік необхідних заходів і операцій, які мають передувати завантаженню до активної зони енергоблоку №3 ЮУАЕС перевантажувальної партії, що повністю складається з паливних збірок модифікованої конструкції (ТВЗ-WR) виробництва «Westinghouse». 42 свіжі касети цього виробника надійшли на атомну станцію в листопаді 2014 року та будуть встановлені на штатні місця відповідно до графіка завантаження в березні поточного року. Склад чергового (двадцять п'ятого) паливного завантаження реактора енергоблока №3 ЮУАЕС узгоджений ДІЯРУ.

Довідка. Южно-Українська АЕС – розташована на берегах Південного Бугу в місті Южноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК «Енергоатом». Входить до складу Южно-Українського енергетичного комплексу.

До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки ВВЕР-1000 сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати загальною електричною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

версія для друку