МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Відбулось урочисте відкриття Весняної школи НАЕК "Енергоатом"

20.03.2015 | 15:29

 

19 березня у Великій фізичній аудиторії 1-го корпусу НТУУ «Київський політехнічний інститут» відбулось урочисте відкриття Весняної школи НАЕК «Енергоатом». Цей освітній проект Компанії спрямований на залучення активної студентської молоді різних навчальних закладів та спеціальностей до ознайомлення із сучасним станом розвитку атомної енергетики України.

На відкритті з презентацію «Весняна школа Енергоатома: про складне - просто» представив президент Енергоатома Юрій Недашковський.

Звертаючись до студентів, Ю. Недашковський розповів про головні завдання Енергоатома, серед яких пріоритетним є виконання Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України. «Основним принципом функціонування Енергоатома, як найбільшої енергогенеруючої компанії України, є безперервна робота з підвищення безпеки експлуатації енергоблоків АЕС. Рівень безпеки українських станцій протягом багатьох років позитивно оцінюється міжнародними експертами. На вітчизняних АЕС впроваджується передовий досвід та найкращі світові практики експлуатації атомних енергоблоків», - підкреслив керівник Енергоатома.

З презентації студенти дізнались про основні принципи функціонування ядерно-енергетичного комплексу України, його місце у вітчизняній енергетиці та вплив атомної енергетики на зміни клімату.

Ю.Недашковський звернув особливу увагу на той факт, що у відокремлених підрозділах Енергоатома працюють понад 200 фахівців-екологів, які забезпечують безперервний нагляд за станом навколишнього середовища в районах розташування АЕС. «Якщо і можна точно узнати рівень радіації в окремій точці України, то це саме зона спостереження атомних станцій – заходьте на сайт Енергоатома, там є ці дані і вони свідчать, що радіаційний стан на наших станціях у межах норми», - зазначив президент Енергоатома.   

Разом із тим він підкреслив необхідність виведення діалогу між фахівцями ядерно-енергетичної галузі і громадськістю на новий якісний рівень.

«Уявімо, що водій, який не знає правил дорожнього руху, виїжджає на перехрестя, а напереріз йому рухається інше авто, навіть у такій ситуації, якщо обидва водії встигли зустрітись очима - аварії не буде. От і ми хотіли б спілкуватись з вами очі в очі задля досягнення максимального взаєморозуміння», - сказав президент Енергоатома і додав: «Нажаль так склалось, що з людьми, які насправді цікавляться атомною енергетикою і ставляться до неї неупереджено, атомникам  доводиться спілкуватись дуже рідко, набагато частіше ми зустрічаємось з нашими противниками, адже вони постійно проводять різноманітні заходи. Наш освітній проект є одним з кроків, спрямованих на те щоб змінити цю ситуацію, налагодивши діалог з усіма, в кого є інтерес до атомної генерації, яка насправді є не лише основою української електроенергетики, але і цілком екологічно безпечною, за умови дотримання високих стандартів безпеки».

З інфографікою до презентації президента Енергоатома можна ознайомитись на сайті (посилання)  Компанії.

Свій виступ Ю.Недашковський завершив спілкуванням з аудиторією у форматі «запитання-відповідь». Своїми запитаннями, які, зокрема, стосувались добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС, впровадження на АЕС України палива Westinghouse, продовження термінів експлуатації енергоблоків, студенти довели, що їх інтерес до атомної енергетики не обмежується загальновідомими фактами.

Наступна лекція в рамках проекту «Весняна школа» відбудеться 24 березня і буде присвячена темі «Диверсифікація поставок та вітчизняне виробництво ядерного палива: економічна доцільність та національна безпека».

версія для друку