МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

На енергоблоці № 2 Хмельницької АЕС розпочато проведення дослідної експлуатації добового регулювання потужності

20.04.2015 | 20:17

 

 

З 20 квітня 2015 року на 2-му енергоблоці Хмельницькій АЕС розпочато проведення дослідної експлуатації  режиму добового регулювання потужності. З метою проведення дослідної експлуатації, розроблена необхідна документація (концептуальне технічне рішення, технічне рішення про проведення дослідної експлуатації, програма виконання робіт), яка погоджена Держатомрегулювання.

Функціонування Об'єднаної енергосистеми України в умовах зміни економічної ситуації, а також нової моделі ринку електроенергії України, які почнуть діяти з 2017 року, призвело до доцільності залучення АЕС до роботи в режимі добового регулювання потужності. Реалізація режиму добового регулювання потужності передбачає можливість протягом перших 200 ефективних діб паливної кампанії енергоблоку АЕС щодоби змінювати електричну потужність в діапазоні від 750 до 1000 МВт.

Варто зауважити, що під час добового регулювання потужності буде знижуватися теплова потужність на 20%, електрична – на 25% від номінальної. Даний режим дозволить зменшити постачання електроенергії в енергосистему, кількість якої має надлишок в часи мінімального її споживання.

Під час дослідної експлуатації даного режиму здійснюватиметься аналіз виробничої та експлуатаційної документації; щоденний аналіз відповідних розрахунків зміни потужності; супроводження (в режимі on-line) та аналіз параметрів перехідних процесів пов’язаних із зниженням та підняттям потужності; а також виконуватиметься підготовка рекомендацій з коректування ведення даного процесу.

Випробування такого режиму вже проводилися у 2006 році на 2-му енергоблоці Хмельницької АЕС, які пройшли успішно. Цьогорічні випробування на 2-му енергоблоці ВП ХАЕС планується здійснити з 20 квітня по 12 травня.

Довідка. Хмельницька АЕС (ХАЕС) – розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені у 1987 і 2004 роках). Основне призначення станції – покриття дефіциту електричних потужностей в Західному регіоні України.

 

версія для друку