МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Умови зберігання відпрацьованого ядерного палива на ЗАЕС відповідають усім світовим стандартам: результати міжнародної страхової інспекції

25.05.2015 | 14:45

 

 

18-20 травня поточного року на Запорізькій АЕС відбулася планова Міжнародна страхова інспекція (сюрвей) світової системи ядерних страхових пулів. Інспекція проведена силами технічних інспекторів українського та закордонних ядерних страхових пулів у рамках договору страхування цивільної відповідальності ДП «НАЕК» Енергоатом» за ядерну шкоду. Відповідний договір укладено з Ядерним страховим пулом України (ЯСПУ) на виконання державою Україна своїх зобов'язань за Віденською (1963 року) Конвенцією про відповідальність за ядерну шкоду. В інспекції, окрім представників ЯСПУ, брали участь інженери-атомники, які представляють закордонні пули-перестрахувальники, з Великобританії та Китаю.

Враховуючи посилений інтерес суспільства щодо умов зберігання ВЯП на ЗАЕС, дане питання було включено як до звіту станції, так і до програми огляду АЕС інспекторами Міжнародної страхової інспекції. За результатами огляду Сухого сховища відпрацьованого ядерного палива Запорізької АЕС інспектори не лише підтвердили, що спосіб зберігання, який застосовується на станції, відповідає всім світовим стандартам та кращим практикам, а й повідомили, що процедури, застосовувані ЗАЕС, є, на їхню думку, однією з сильних сторін станції.

У ході підсумкової наради за результатами інспекції, що проходила на ЗАЕС 20 травня, представники закордонних ядерних пулів відзначили високий рівень стану культури безпеки, який незмінно підтримується на запорізькій станції.

Довідково. ЯСПУ створений у 2003 році і в даний час об'єднує 27 вітчизняних страхових компаній. Застраховані ЯСПУ ризики Енергоатома, відповідно до світової практики, значною мірою перестраховані у 18 зарубіжних ядерних страхових пулах. У свою чергу українському пулу довіряють свої ризики 17 зарубіжних ЯСП.

 

версія для друку