МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Запорізька АЕС пройшла процедуру екологічного аудиту

12.06.2015 | 15:51

 

У рамках заходів з продовження термінів експлуатації енергоблоків Запорізька АЕС добровільно пройшла процедуру екологічного аудиту.

Екологічний аудит був проведений в 2014-2015 г Державним підприємством «Державний науково-інженерний центр систем контролю та аварійного реагування» (м.Київ, м.Харкiв).

Замовник екологічного аудиту - відокремлений підрозділ «Запорізька АЕС» Державного підприємства НАЕК «Енергоатом».

Пріоритет захисту людини і навколишнього середовища від впливу іонізуючого випромінювання, забезпечення безпеки при використанні ядерної енергії є одним з основних принципів державної політики у сфері використання ядерної енергії та радіаційного захисту в Україні. Одним із засобів забезпечення дотримання законодавчо-нормативних вимог з охорони навколишнього природного середовища в процесі господарської та іншої діяльності є проведення екологічного аудиту цієї діяльності.

Основними завданнями екологічного аудиту є:

- Збір достовірної інформації про екологічні аспекти виробничої діяльності об'єкта екологічного аудиту та формування на її основі висновку екологічного аудиту;

- Встановлення відповідності об'єктів екологічного аудиту вимогам законодавства про охорону навколишнього природного середовища та іншим критеріям екологічного аудиту;

- Оцінка впливу діяльності об'єкта екологічного аудиту на стан навколишнього природного середовища;

- Оцінка ефективності, повноти і обґрунтованості заходів, що вживаються для охорони навколишнього природного середовища на об'єкті екологічного аудиту.

За результатами аудиту підготовлений «Звіт про екологічний аудит ВП «Запорізька АЕС». Даний звіт складений за результатами проведення екологічного аудиту діяльності ВП «Запорізька АЕС» (ВП ЗАЕС) щодо забезпечення захисту навколишнього середовища. Робота виконувалася для визначення ефективності цієї діяльності в процесі експлуатації енергоблоків ВП ЗАЕС та екологічної обгрунтованості продовження термінів їх експлуатації.

Ознайомитися з «Звітом про екологічний аудит ВП «Запорізька АЕС», а також з «Висновками екологічного аудиту ВП «Запорізька АЕС» можна на офіційному сайті Запорізької АЕС www.npp.zp.ua в розділі Виробництво / Продовження експлуатації / Документи та корисна інформація по ПСЕ / Продовження термінів експлуатації.

Запорізька АЕС, як найбільший об'єкт електрогенерації України, усвідомлює те, що несе відповідальність за безпеку, надійність і стабільність виробництва електроенергії.

За 30-річний період експлуатації Запорізька АЕС зарекомендувала себе надійним, безпечним, економічно вигідним і екологічно чистим підприємством. За весь час експлуатації станції радіаційний фон у зоні спостереження жодного разу не перевищував природного значення і перебуває в межах 8-12 мкР / год. Це забезпечує Запорізькiй АЕС бездоганну репутацію і дає вагомі підстави для прийняття позитивного рішення про продовження термінів експлуатації ЗАЕС-1, ЗАЕС-2.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. За багаторічний період експлуатації станція зарекомендувала себе надійним, безпечним, економічно вигідним і екологічно чистим підприємством. На ВП ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн. КВт кожен. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р, третій - в 1986 р, четвертий - в 1987 р, п'ятий - в 1989 р, шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

версія для друку