МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

В місті-супутнику Хмельницької АЕС знайшли прихисток 150 сімей переселенців

03.08.2015 | 10:03

 

 

Хмельницька АЕС не лишилась осторонь проблем вимушених переселенців. На атомну електростанцію працевлаштовано двох громадян –  з Криму та Луганської області. Одній з родин, де є дитина - напівсирота, ХАЕС щомісячно виплачує матеріальну допомогу в сумі половини прожиткового мінімуму.

За інформацією Управління праці і соціального захисту населення Нетішинської міської ради станом на кінець липня 2015 року (інформація оновлюється щотижня) кількість облікованих осіб, які переміщені з тимчасово окупованої території  та районів проведення антитерористичної операції, становить 253 людини, або 150 сімей. Ці люди, яких сьогодні обліковують сухими статистичними даними і називають особами не  через власні примхи чи бажання, змушені були кардинально поміняти не лише місце проживання, але й повністю змінити спосіб життя. Серед вимушених переселенців зі сходу в Нетішині є 68 дітей, всі вони забезпечені дошкільними закладами та відвідують загально-освітні школи міста. Дітям та пенсіонерам, а їх за даними соціальних служб Нетішина 97 чол.,  держава виплачує допомогу в сумі 884 гривні, інвалідам, а таких 18, надається допомога в 949 гривень. 

З тих громадян, які вимушені були тікати від війни і кинути свої домівки та поселитися в місті енергетиків, 88 працездатного віку. Оскільки місто - супутник Хмельницької АЕС є моно профільним, з робочими місцями сутужно навіть самим городянам, 50 вимушених переселенців потребують працевлаштування.

Внаслідок бойових дій, які відбуваються на Сході України та окупації Криму, численним мешканцям цих територій довелось переселятись в безпечніші регіони країни. За таких обставин життя люди потребують допомоги не лише від державних соціальних служб, а і від інших організацій та небайдужих людей. Саме такий приклад небайдужості демонструють енергетики, сприяючи морально і матеріально тим, хто змушений тікати від війни.

версія для друку