МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міністерство енергетики та вугільної промисловості здійснює заходи щодо закупівлі вугілля до нового опалювального сезону

06.08.2015 | 16:54

Станом на 03.08.2015 на складах ТЕС та ТЕЦ зосереджено 1, 5 млн тонн вугілля, з яких 671 тис. тонн енергетичного вугілля антрацитових марок.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 24.07.2015 № 765-р «Про комплексні заходи щодо стабілізації роботи енергогенеруючих компаній та теплоелектроцентралей для забезпечення надійності роботи об`єднаної енергетичної системи України в осінньо-зимовий період 2015/16 року», для створення запасів вугільної продукції на складах ТЕС та ТЕЦ для забезпечення сталого проходження осінньо-зимового періоду 2015/16 року, ДП «Енергоринок» залучено додатково відновлювальну кредитну лінію в ПАТ «Державний ощадний банк України»  в обсязі до 2 млрд. гривень для здійснення авансових платежів ТЕС та ТЕЦ із строком їх погашення до 1 травня 2016 р. та подальшого спрямування цих коштів на оплату вугільної продукції.

Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» всебічно досліджує вугільний ринок шляхом проведення маркетингового дослідження наданих українськими та зарубіжними вугільно-постачальними компаніями комерційних пропозицій з урахуванням вимог до основних якісних та кількісних характеристик вугілля.

Крім того, за повідомленням ПАТ «Центренерго», за 7 місяців 2015 на ТЕС ПАТ «Центренерго» поставлено 2 млн. 257 тис. тонн вугільної продукції. З них на Вуглегірську ТЕС вугілля марки «Г» - 1 187 тис. тонн. від державної компанії «Вугілля України». Вугілля марки «А» і «Т» в обсязі 1070 тис. тонн. поставлено на Зміївську  та Трипільську ТЕС.

Середня ціна (без ПДВ) на вугілля, що закуповувало ПАТ «Центренерго», протягом 6 місяців 2015 становила:

по Вуглегірській  ТЕС - 1067,62 грн. за тонну,

по  Зміївській  ТЕС - 1064,42 грн. за тонну,

по Трипільській ТЕС - 1072,46 грн. за тонну.

Підприємства здійснюють виважену цінову політику щодо закупівлі вугілля та газу.  Зокрема, у результаті зазначеної цінової політики на паливо, ПАТ «Центренерго»в липні 2015 змогло вийти на прибуток від виробництва електроенергії і тепла в розмірі  близько 40 млн грн.

На сьогодні Центренерго розглядає комерційні пропозиції на поставки імпортного вугільного палива. За результатами проведеного ПАТ «Центренерго» міжнародного конкурсного запрошення до співробітництва з постачання вугільної продукції марки «А» (антрацит) та «П» (пісне), що  відповідає кваліфікаційним вимогам для спалювання на Зміївській та Трипільській ТЕС ПАТ «Центренерго», отримано комерційні пропозиції від більш ніж 35 постачальників. На сьогодні в Товаристві триває робота з обробки та систематизації отриманих комерційних пропозицій, проводяться переговори з потенційним контрагентам для узгодження умов співпраці.

З боку Міненерговугілля підприємствам наголошено про необхідність накопичення вугілля на складах до початку опалювального періоду.

 

версія для друку