МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Інформація щодо ризиків електропостачання Херсонської області за резервною схемою (без використання лінії "Каховка-Титан" ПЛ 220 кВ.)

02.12.2015 | 10:53

 

 

Після обговорення інформації, наданої спеціалістами та керівництвом Херсонської області (http://www.khoda.gov.ua/ua/novini/15173-situatsiya-z-energopostachannya-oblasti-skladna-andrij-putilov) фахівці Міністерства енергетики та вугільної промисловості провели аналіз ризиків тривалого використання резервної схеми живлення області (за відсутності електропостачання на лінії «Каховська-Титан»).

До цього моменту в Україні не було ситуацій, коли будь-яка територія зазнавала такого тривалого відключення стандартної схеми постачання.  Резервна схема постачання не була спроектована на постійне додаткове навантаження, у якому вона працює зараз.  Тому фахівці-енергетики не можуть достовірно спрогнозувати всі негативні наслідки, які можуть мати місце. Втім, кілька істотних  ризиків зрозумілі уже сьогодні:

 

1.   Живлення Херсонської області, а саме Чаплинського та Каланчацького району, після вимкнення ПЛ «Каховська-Титан» відбувається за тимчасовою схемою через лінії, які мають значно довшу протяжність, аніж лінії стандартної схеми. Довжина цих ліній і додаткове навантаження на них створює додаткові ризики для роботи енергосистеми. Більш імовірним стає вихід з ладу обладнання на цих лініях, включаючи усе обладнання, яке бере участь у транспортуванні електроенергії мережами. Протягом останнього тижня обладнання в регіоні виходило з ладу уже двічі.

http://www.ukrenergo.energy.gov.ua/Pages/ua/DetailsNew.aspx?nID=1880

 

2.   Зі зниженням температури повітря усі ризики збоїв у роботі системи посилюються, оскільки збільшення споживання створює додаткове навантаження на мережу. Це може також призвести до додаткового короткострокового відключення споживачів, а також до загального зниження напруги в мережі. Зниження напруги створює додаткові ризики, оскільки в переважної більшості споживачів серед населення побутові прилади не обладнані запобіжними засобами чи вирівнювачами напруги.

 

Довідково: в районах, які постачаються за тимчасовою схемою, наразі живиться близько 65 тис. мешканців.

 

3.   Тривала відсутність електропостачання  промислових підприємств не передбачалася планами альтернативного електропостачання, а тому додаткових потужностей (автономних генераторів, інших альтернативних джерел електроенергії) може бути недостатньо для підтримання обладнання цих підприємств у робочому стані. За повідомленням начальника головного управління ДСНС України в Херсонській області Сергія Чорного, у випадку виникнення надзвичайної ситуації на бромовому і содовому заводах у Красноперекопську та Армянську  може статися відключення захисних систем локалізації цих речовин. Радіус забруднення в такому випадку буде становити - близько 100 км, що захопить і територію Херсонської  області, а також акваторії Чорного моря .

 

4.   Після аварійного відключення 4 ЛЕП на Півдні було знижено виробництво базової потужності АЕС на 500 мВт. Ця потужність заміщується в енергосистемі країни тепловою генерацією, оскільки ТЕС можуть забезпечувати пікові навантаження на систему (з 8.00 до 10.00 ранку і особливо з 19.00 до 22.00 ввечері) замість рівного графіка (як виробляють АЕС). Все це призводить до збільшення спалювання дефіцитного вугілля.

 

версія для друку