МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Україна очікує зацікавленості інвесторів проектом щодо розробки ділянки "Юзівська"

29.10.2015 | 10:10

 

 

Міністр Володимир Демчишин під час брифінгу в УКМЦ 27 жовтня 2015 року підтвердив, що на даний момент геологорозвідувальні роботи на ділянці «Юзівська» не ведуться, а також те, що компанія «Shell» більш ніж півроку тому вийшла з цього проекту, і зараз підприємство «Надра Юзівська» оголосила пошук інвесторів. «Shell» вийшла  з цього проекту. Ще півроку тому повідомила, що їй ці роботи не цікаві», - повідомив В.Демчшин. 

 

Також Міністр висловив думку, що у даний час у зв’язку з ціновою кон’юнктурою до таких розробок ставляться з обережністю. Він також зазначив, що підприємство «Надра «Юзівська» акумулювало певні дані з дослідження території, адже проведено певні пошукові роботи, завезено деяке обладнання – залишилися певні активи, тому ліквідовувати проект наразі недоцільно.

 

Міністр звернув увагу, що зараз триває процес пошуку потенційного зацікавленого учасника під егідою Мінприроди України та Дерджгеонадр, які належать до сфери  управління Мінприроди. Також зазначив, що умови цього договору зрозумілі, є предмет  аналізу, тому будь-який інвестор може проаналізувати умови, і якщо вони будуть йому вигідні, взяти участь у проекті.

 

«Я переконаний, що цей конкурс буде одноразовий і короткий», - зазначив Міністр. Також пояснив, що  після виходу міжнародної компанії із проекту сама розробка родовища не завершиться, просто буде знайдений інший інвестор, який зацікавиться пропонованими умовами щодо пошуку та видобування нетрадиційних видів вуглеводнів.

 

Він також наголосив, що ніяких компаній-посередників у цьому проекті немає, Крім того, Міністр висловив припущення, що у випадку, якщо до кінця року, протягом найближчих місяців компанія «Надра Юзівська», що має намір здійснювати розробку родовища, не знайде інвестора, то проект буде закрито.

 

Також В.Демчишин звернув увагу, що у разі зацікавленості інвестора можна буде розглянути питання щодо можливості розробки не всієї ділянки, а її частини. «Проте поки що немає з ким вести переговори», підсумував Міністр.

 

 

Довідково:

Українською стороною УРП з розробки Юзівської і Олеської ділянок  виступали ТОВ «Надра Юзівська» і ТОВ «Надра Олеська», які є спільними підприємствами державної НАК «Надра України» (доля в СП - 90%) и ООО «СПК-Геосервіс» (доля - 10%).

 

 

версія для друку