МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

ДП "НАЕК "Енергоатом" стало першим державним підприємством, що затвердило Антикорупційну програму відповідно до вимог нового антикорупційного законодавства

04.06.2015 | 14:57

 

На виконання частини третьої статті 62 Закону України «Про запобігання корупції» та пункту 16 розділу ІІ Заходів і завдань з виконання Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015 – 2017 роки, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 № 265, ДП «НАЕК «Енергоатом» (далі – Компанія) підготувало та затвердило Антикорупційну програму ДП «НАЕК «Енергоатом». Програма введена в дію з 2 червня 2015 року.

Показово, що Компанія стала першою юридичною особою публічного права, що забезпечила виконання вимог антикорупційного законодавства щодо обов’язковості затвердження антикорупційної програми.

Прийняття Антикорупційної програми є черговим свідченням прагнення керівництва Компанії до запобігання проявам корупції, створення повноцінного антикорупційного середовища в діяльності Компанії, забезпечення безумовного дотримання вимог законодавства з питань протидії корупції усіма працівниками підприємства. 

Антикорупційна програма стала узагальненням діючих на сьогодні вимог та обмежень у діяльності посадових осіб Компанії та містить комплекс правил, стандартів і процедур щодо виявлення, протидії та запобігання корупції в діяльності ДП « НАЕК «Енергоатом».

Додатково звертаємо увагу, що проект Антикорупційної програми ДП «НАЕК «Енергоатом» був обговорений з трудовим колективом Дирекції та відокремлених підрозділів Компанії, а також оприлюднений для громадського обговорення на офіційному веб-сайті Компанії.

За результатами обговорення було враховано більшість отриманих пропозицій та зауважень (за виключенням тих, що прямо суперечили вимогам Закону України «Про запобігання корупції»). Зокрема, опрацьовано зауваження громадської організації «Трансперенсі Інтернешнл Україна». Крім цього в межах обговорення проекту з громадськістю 19.05.2015 була проведена зустріч з комплаєнс-фахівцями суб’єктів господарювання приватного сектору – з банку Національний кредит, ПУМБ та Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності».

 

версія для друку