МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Сьогодні, 30 березня, відбулася зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина із конгресменами США

30.03.2015 | 22:12

 

 

У ході зустрічі Міністр поінформував про спільну роботу фахівців Міненерговугілля, НАК «Нафтогаз України» та Світового Банку щодо розробки Плану реформування газового комплексу, хід реформ в енергетичній сфері, зокрема в рамках співробітництва України з МВФ, а також подякував за допомогу з боку США та Канади із розроблення Національного плану реагування на надзвичайні ситуації у паливно-енергетичному комплексі в осінньо-зимовий період 2014/2015 років.

 

Володимир Демчишин відзначив заходи з метою приведення функціонування ГТС України у відповідність з вимогами Третього енергетичного пакету, зокрема підкреслив, що 5 березня 2015 року Верховною Радою України проект Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» було прийнято за основу і підготовлено до розгляду у другому читанні.  Також повідомив, що Україною спільно з Енергетичним Співтовариством проводиться робота з метою реформування ринку електроенергії.

 

Міністр поінформував, що компанією НАК «Нафтогаз України» проводиться робота з низкою європейських країн щодо диверсифікації поставок природного газу в Україну, і на сьогодні загальний обсяг щорічних реверсних поставок газу з країн Європи (Польщі, Словаччини, Угорщини) складає 8 млрд. куб. м.

 

Володимир Демчишин підкреслив важливість для України подальшої співпраці з компанією «Westinghouse» з метою подальшої диверсифікації джерел постачання ядерного палива на українські АЕС.

 

На завершення зустрічі конгресмени запросили Міністра Володимира Демчишина здійснити офіційний візит до Сполучених Штатів Америки найближчим часом.

 

Участь у зустрічі з іноземної сторони взяли Фред Аптон – Конгресмен, голова Комітету з питань енергетики та торгівлі, Пітер Велс – Конгресмен, член Комітету з питань енергетики та торгівлі, член Комітету з питань контролю та урядових реформ.

 

Українську сторону представляли заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Діденко та начальник Управління європейської інтеграції Михайло Бно-Айріян.

 

 

 

 

 

 

версія для друку