МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Позиція Міністерства енергетики та вугільної промисловості щодо купівлі російського газу та щодо обслуговування державних підприємств у комерційних банках.

23.03.2015 | 16:56

 

 

Міністерство енергетики та вугільної промисловості неухильно дотримується курсу на використання виключно ринкових, а не політичних мотивів при ухваленні будь-яких рішень в галузі.

 

Саме цим продикована позиція щодо можливості купівлі російського газу з 1 квітня. На сьогоднішньому брифінгу Міністр Володимир Демчишин чітко заявив, що питання купівлі газу в Російській Федерації і надалі буде вирішуватися, зважаючи на умови, ціну та потребу в пальному.

 

Завдяки можливості закуповувати газ у європейських партнерів, у питанні закупівлі газу в РФ Україна має можливість зупинити закупівлю, якщо умови будуть невигідними, та продовжити, якщо ціна відповідатиме умовам ринку.

 

Такий самий підхід обрано і в питанні обслуговування державних підприємств у банківських установах. Оскільки держава потребує максимальної економії бюджетних коштів, Міністром ухвалено рішення провадити курс на передачу рахунків профільних підприємств з комерційних до державних банків.

 

Це рішення має виключно економічне обґрунтування.

версія для друку