МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Нафтогаз не може здійснювати подальшу передплату, поки не отримає впевненості в неухильному виконанні Газпромом положень зимового пакету

25.02.2015 | 11:16

24 лютого 2015, м. Київ - НАК «Нафтогаз України» не вважає за можливе здійснити додаткову передплату за поставки російського газу, поки не отримає достатньої впевненості в неухильному дотриманні як контракту з боку ВАТ «Газпром», так і Брюссельського тристороннього протоколу, підписаного представниками Росії, України і Євросоюзу.

Вже протягом двох днів Газпром не виконує заявки української сторони на поставку оплаченого газу в рамках контрактних умов. Зокрема, Газпром був зобов'язаний поставити по 114 млн куб. м 22 і 23 лютого 2015 р., але поставив за фактом тільки 47 і 39 млн куб. м відповідно.

 

При цьому Газпром не надав жодних пояснень щодо порушення своїх контрактних зобов'язань. Нафтогаз очікує офіційних пояснень від російської сторони.

«Основним джерелом імпортного газу для України сьогодні є Європа. Тому бездоганне виконання наших зобов'язань з транспортування газу в ЄС є нашою незмінною стратегією», - говорить Андрій Коболєв.

 

Управління по зв‘язках з громадськістю

Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

версія для друку