МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Впровадження міжнародного проекту з підвищення безпеки на ХАЕС

11.02.2015 | 14:24

Робочу нараду з питань аналізу безпеки проведено на Хмельницькій АЕС. Нарада проводилась за проектом ІСЯБ (Інструмент співробітництва з ядерної безпеки) «Розробка та впровадження ризик-орієнтованих методологій експлуатаційного неруйнівного контролю металу обладнання та трубопроводів, важливих для безпеки АЕС» впровадження якого розпочато на ХАЕС з початку 2014 року.

В нараді взяли участь представники Європейської комісії JSO і JRS, Держатомрегулювання України, ДП «НАЕК «Енергоатом», та атомних станцій держави, а також представники провідних спеціалізованих фірм «Iberdrola» та «Tecnatom» (Іспанія), ОАО «АЦ «Algiz» (Україна).

Під час зустрічі було розглянуто порівняння експлуатаційного неруйнівного контролю металу обладнання та трубопроводів АЕС в Україні та країнах Заходу, критерії вибору ризик-орієнтованих методологій, огляд існуючої практики, короткий огляд міжнародних підходів, порівняння та вибір передової міжнародної практики. В подальшому запланована розробка загального методичного керівництва і пакет детальних процедур з оптимізації експлуатаційного неруйнівного контролю металу елементів АЕС з використанням розроблених методологій ризик-орієнтовного експлуатаційного неруйнівного контролю металу елементів АЕС.

За словами керівника служби аналізу безпеки ВП ХАЕС Олександра Годнєва, накопичений досвід у рамках проекту буде використаний для подальшого вдосконалення діючої програми експлуатаційного неруйнівного контролю металу елементів АЕС.

У проекті задіяні дві пілотні атомні станції: енергоблок №2 ВП ХАЕС з реактором типу ВВЕР-1000 та енергоблок №2 ВП РАЕС з реактором типу ВВЕР-440. Реалізувати проект заплановано протягом трьох років з подальшим поширенням результатів на всі АЕС України. Завдяки впровадженню даного проекту планується зменшити тривалість ремонтних робіт, підвищити рівень безпеки на атомних електростанціях та зменшити вплив іонізуючого випромінювання на персонал під час планово-попереджувального ремонту, що в свою чергу підвищить ефективність реалізації програми ALARA.

 

Довідково:

ALARA дослівно перекладається, як "досягнути настільки низького рівня радіаційного впливу, наскільки цього можна досягти у розумних межах".

версія для друку