МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Володимир Демчишин зустрівся з Головою Представництва ЄС в Україні Яном Томбінським

23.01.2015 | 21:31

 

 

22 січня 2015 р. відбулася офіційна зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина з делегацією Європейського Союзу на чолі з Головою Представництва ЄС в Україні Яном Томбінським.


У зустрічі також взяли участь: Вальтер Треттон - керівник відділу програм зовнішньої допомоги «Енергетика. Навколишнє середовище. Транспорт», Йоханнес Баур - заступник керівника енергетичної Групи Підтримки України, Кароліна Чегірексперт Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Сімон Узунов - керівник електроенергетичного відділу Секретаріату Енергетичного Співтовариства та інші.

 
Учасниками зустрічі було обговорено низку базових документів, підписаних між Європейським Союзом та Україною, зокрема Програму секторальної бюджетної підтримки ЄС "Продовження підтримки реалізації Енергетичної стратегії України", Проект технічної допомоги "Допомога Україні у процесі впровадження реформ у секторі енергетики відповідно до міжнародних зобов’язань країни, а також питання щодо підготовки Дев’ятого спільного звіту Україна - ЄС «Про хід реалізації положень Меморандуму про взаєморозуміння між ЄС та Україною щодо співробітництва в енергетичній сфері» за результатами співпраці у 2014 році.

 
Міністр В. Демчишин поінформував учасників зустрічі про стан актуалізації Енергетичної стратегії до 2035 року. Наразі проект Стратегії перебуває на стадії публічного обговорення та розміщений на сайті Міністерства, після чого за результатами опрацювання усіх пропозицій та зауважень розпочнеться процес його погодження та схвалення Урядом України.


Крім того, В. Демчишин повідомив, що Міненерговугілля підготовлено проекти планів імплементації актів законодавства ЄС в енергетичній сфері в рамках Угоди про асоціацію і найближчим часом, після завершення усіх внутрішньодержавних процедур, вони будуть подані для затвердження Урядом.

 
Також Міністр зауважив, що у 2013 році Україна набула статусу країни-кандидата Ініціативи прозорості видобувних галузей і відповідно до такого статусу повинна опублікувати свій перший звіт про платежі компаній та доходи Уряду у нафтогазовій галузі протягом дворічного періоду з дати її визнання країною-кандидатом (до 17 жовтня 2015 року). Міністерство утворило багатосторонню группу, яка здійснює координацію імплементації Ініціативи в Україні. До цієї групи залучено також провідні громадські організації, що мають відповідний досвід у цій сфері.
Наразі здійснюється робота, спрямована на відкриття Секретаріату Ініціативи в Україні. Міністерство планує найближчим часом завершити підготовку проекту розпорядження Кабінету Міністрів України про затвердження Плану імплементації Ініціативи в Україні у 2015 році і наприкінці січня подати його до Уряду.


Міністр також підтримав ініціативу Європейської сторони щодо поновлення здійснення моніторингу транзиту природного газу з Російської Федерації до країн Європейського Союзу територією
України з метою підтвердження того, що Україна є надійним транзитером газу. «НАК "Нафтогаз України" та ПАТ «Укртрансгаз» повністю готові для прийому місії моніторингу на об’єктах ГТС України та підтверджують готовність надати доступ європейським експертам до об’єктів ГТС, а також надавати оперативну інформацію про потоки природного газу через територію України», - наголосив він.

 

версія для друку