МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міністерством вжито заходів щодо збалансуванню ринку вугільної продукції

28.05.2014 | 12:45

 

Міністерством вжито заходів щодо збалансуванню ринку вугільної продукції.

 

В останні роки відбулося розбалансування вітчизняного ринку вугільної продукції. Причиною цього стало значне збільшення обсягів імпорту коксівного вугілля подвійного призначення – до 13,1 млн тонн на рік,  потрапляння на ринок вугілля сумнівного походження, а також насичення ринку вугілля посередниками.

 

Зокрема, усе коксівне вугілля реалізовувалося металургійним комбінатам через посередників за цінами, що були занижені як мінімум на 100-150 гривень. Це призводило до втрат у сумі 30 - 40 млн гривень на місяць. Спостерігалася і відсутність у державних підприємств експортних напрямків реалізації продукції.

 

Починаючи з березня поточного року енергетичне вугілля для потреб теплоелектростанцій реалізується виключно за договорами з ДП «Вугілля України». З квітня відновлені поставки коксівного концентрату споживачам ГМК за договорами з ДП «Вугілля України». У квітні обсяг поставок склав біля 200 тисяч тонн коксівного концентрату, у тому числі 80 тисяч тонн – профіцитної газової групи.

 

Додаткова вигода внаслідок зростання середньої ціни становить біля 30 млн гривень. З травня щомісяця заплановано поставляти 280 тисяч тонн коксівного концентрату, у тому числі 100 тисяч тонн – газової групи.

версія для друку