МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Компанії НАК «Нафтогаз України» - 15 років

25.05.2013 | 16:24

Міністерство енергетики та вугільної промисловості вітає працівників НАК «Нафтогаз України» із ювілеєм – 15-річчям заснування компанії.

Про місце компанії серед інших компаній та підприємств України свідчить той факт, що “Нафтогаз України” виробляє восьму частину валового внутрішнього продукту України та забезпечує десяту частину надходжень до Державного бюджету. З часів свого заснування “Нафтогаз України” посідає головне місце в паливно-енергетичному комплексі України. Як відомо, нафтогазова промисловість є енергетичною основою для стабільного економічного та соціального розвитку держави. Здійснюючи повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного та розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, компанія забезпечує  постачання природного і скрапленого газу споживачам.

На сьогодні у зв’язку з розвитком техніки зростає і попит на  моторні палива та інші типи нафтопродуктів. НАК «Нафтогаз України» здійснює переробку газу, нафти та конденсату на п`яти газопереробних заводах, які постійно працюють над модернізацією відповідно до сучасних вимог.

Стратегічні цілі Компанії відповідають завданням, які поставили Президент та  Уряд України щодо забезпечення України енергоносіями. Насамперед, це посилення вертикальної інтеграції з виходом на роздрібний ринок нафтопродуктів та у нафтохімічну промисловість; закріплення позицій головного транзитера російського газу до європейських країн, створення диверсифікованої ресурсної бази за межами України.

Для досягнення цієї мети компанією здійснено низку заходів. Упродовж останнього часу обговорювались важливі питання співпраці Європейського Союзу та України в енергетичній галузі, щодо перспектив модернізації української газотранспортної системи, безпеки транзиту та постачання природного газу, технічних можливостей здійснення реверсу з країн ЄС в Україну та оптимізації використання підземних сховищ газу.

Компанія здійснює інноваційно-інвестиційну діяльність, серед напрямків якої - екологізація виробництв нафтогазового комплексу України та  впровадження енергоефективних і енергоощадних технологій. Реформи, які впроваджує компанія,  спрямовані на збереження навколишнього середовища, мінімізацію техногенного впливу на довкілля.  З цією метою підписано угоди про взаємодію (Меморандуми про взаєморозуміння) з міжнародними організаціями та закордонними компаніями.

Варто зазначити, що компанія виконує й важливу соціальну роль, забезпечуючи населення, бюджетні установи та комунальних споживачів природним газом за цінами, що встановлюються державою, а ще забезпечує робочими місцями 175 тисяч осіб.

Міністерство цінує діяльність НАК «Нафтогаз України» та зичить нових успіхів, відкриттів, досягнень усім працівникам компанії.

 

версія для друку