МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Інформація щодо цінової ситуації на ринку нафтопродуктів України

29.04.2013 | 16:43

У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості 22.04.2013 під головуванням Міністра Е. Ставицького була проведена нарада щодо опрацювання питань ресурсного наповнення та встановлення економічно обґрунтованих цін на моторні палива на період проведення весняно-польових робіт.

За результатами зазначеної наради було досягнуто домовленість щодо зниження цін на моторні палива в роздрібних мережах АЗС до рівня, розрахованого Секретаріатом експертно-аналітичної групи (далі – ЕАГ), рекомендованого коридору цін на нафтопродукти. Ціни на соціальні сорти моторного палива не преміального сегменту повинні були знизитись до таких меж:

Бензин А-95: 10,30 – 10,60 грн./літр;

Дизпаливо: 9,50 – 9,80 грн./літр.

Виходячи з даних оперативного цінового моніторингу станом на 29.04.2013 на роздрібному ринку нафтопродуктів України спостерігаються численні випадки перевищення граничного рівня коридору рекомендованих цін на нафтопродукти. Рекомендований ціновий коридор Секретаріату ЕАГ перевищують такі мережі АЗС: «WOG», «ОККО», «Лукойл», «Shell» та інші. Рівень цін на АЗС зазначених мереж складає: бензин А-95 – 11,39 грн./літр, дизпаливо – 10,39 грн./літр

Враховуючи недотримання досягнутих домовленостей операторами вітчизняного ринку нафтопродуктів, Міністерство енергетики та вугільної промисловості залишає за собою право вжиття відповідних заходів реагування з метою захисту інтересів держави щодо встановлення економічно обґрунтованих цін на соціальні сорти нафтопродуктів в роздрібних мережах АЗС.

 

 

версія для друку