МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Прийняті Парламентом зміни до Закону України «Про трубопровідний транспорт» дозволять підвищити економічну ефективність нафтогазової галузі

17.04.2012 | 15:25

13 квітня 2012 р. Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроект №9429-1 про внесення змін до Закону України «Про трубопровідний транспорт» (щодо реформування нафтогазового комплексу).

 

Ухваленим законом вносяться зміни до статті 7 Закону України «Про трубопровідний транспорт» щодо забезпечення реформування нафтогазового комплексу.

 

Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимир Макуха пояснив, що метою ухвалення закону є законодавче забезпечення реалізації заходів щодо адаптації законодавства України до законодавства ЄС у зв`язку з приєднанням України до Енергетичного Співтовариства.

 

«Основною метою ухвалення цього закону є виконання зобов’язань, які були прийняті Україною в рамках приєднання до Енергетичного співтовариства. Однією з вимог було виконання зобов’язань по другому енергетичному пакету Європейського союзу, що передбачає виділення функцій транспортування та реалізації газу. Зміни до Закону «Про трубопровідний транспорт» надають можливість реструктуризувати НАК «Нафтогаз України» таким чином, щоб виділити функції транспортування газу, транзиту, реалізації населенню і видобутку. Таким чином ми виходимо на виконання вимог другого енергетичного пакету Євросоюзу», - зазначив Володимир Макуха.

 

Заступник Міністра додав, що ухвалений закон направлений на реформування нафтогазового комплексу, створення ринкових умов, які будуть сприяти залученню інвестицій для розширення можливостей та вдосконалення існуючої інфраструктури нафтогазового комплексу, подальшого розвитку та інтеграції до європейської системи.

 

«Є домовленості з Європейським союзом по здійсненню модернізації української газотранспортної системи. Однією з вимог надання фінансування з боку міжнародних фінансових організацій на реалізацію проектів по модернізації газотранспортної системи є саме реформування НАК «Нафтогаз України». Прийняття цього закону буде сприяти отриманню фінансування на перший пілотний проект в рамках модернізації ГТС – проект модернізації лінійної частини газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород», - сказав Володимир Макуха.

 

Прес-служба Міненерговугілля

 

версія для друку