МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Україна і Литва зацікавлені у розвитку та зміцнені двостороннього співробітництва у галузі енергетики

22.11.2017 | 10:18

 

 

З метою інтенсифікації співпраці у період з 20 по 21 листопада відбулась низка зустрічей заступника Міністра з питань європейської інтеграції Н.Бойко із заступником Міністра енергетики Литовської Республіки С.Сатунасом в рамках його офіційного візиту до України.

 

«Проведення експертних засідань ще раз підкреслюють прагнення двох сторін до розвитку українсько-литовської співпраці, яка може відбуватися шляхом обміну досвідом, зокрема у сфері атомної енергетики із закриття АЕС, синхронізації України з ENTSO-E, ознайомлення із запуском нового ринку електроенергії в Україні та співпраці у нафтогазовій сфері», - зазначила Наталія Бойко в рамках зустрічі із заступником Міністра енергетики Литовської Республіки Сімонасом Сатунасом.

 

Так, у ході зустрічі на розгляд українській стороні запропоновано три презентації, зокрема дві у ядерній сфері на тему «Литовський досвід виведення з експлуатації Ігналінської атомної електростанції», «Використання досвіду Ігналінської АЕС для виведення з експлуатації Чорнобильської АЕС» та газовій сфері відповідно – «Термінал СПГ у Клайпеді».

 

У свою чергу, з боку української сторони, зокрема Першим заступником директора ДСП «ЧАЕС» В.Сейдою ознайомлено учасників зустрічі із презентацією на тему: «Хід робіт по зняттю з експлуатації Чорнобильської АЕС». Крім того директором Департаменту електроенергетичного комплексу Міненерговугілля О.Буславець окреслено основні напрями розвитку ринку електричної енергії України у вигляді презентації та директором з комунікацій та міжнародного співробітництва ДП «НЕК «Укренерго» М.Бно-Айріяном литовських колег ознайомлено з інформацією щодо основних переваг та впливу приєднання України до ENTSO-E. Поряд з тим, в рамках заходу представником НАЕК «Енергоатом» І.Івановим представлено головні цілі та завдання реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна-ЄС».

 

Також під час зустрічі, що відбулась 21.11.2017 учасниками засідання обговорено перспективи підписання проекту Меморандуму між профільними Міністерствами двох країн щодо стратегічної співпраці у галузі енергетики в рамках офіційного візиту Президента України П.О. Порошенка до Литовської Республіки, що планується у грудні 2017 року.

 

Серед іншого, в рамках зустрічі 21.11.2017 українську сторону також ознайомлено із основною діяльністю литовського оператору системи передачі електроенергії «Litgrid», зокрема повідомлено про його основні функції, завдання та стратегічно важливі проекти щодо об’єднання енергосистем, започатковані у 2016 році: NordBalt (Литва-Швеція) та LitPol Link (Литва-Польща).

 

За результатами двох зустрічей сторонами висловлено вдячність за ознайомлення із поточною ситуацією у галузі енергетики та готовність здійснювати заходи для подальшої взаємовигідної співпраці.

 

IMG_8012 - 22

 

IMG_8088 - 4

 

 

IMG_8041 - 6-22

версія для друку