МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Скоротити на 22,3% первинне споживання енергії передбачає Національний план з енергоефективності до 2030 року

29.12.2021 | 14:12

 

 

Сьогодні на засіданні Кабінет Міністрів ухвалив Національний план дій з енергоефективності на період до 2030 року.

 

«Прийняття цього документу є черговим кроком впровадження європейських стандартів у сфері енергоефективності. Нацплан передбачає комплексний підхід до енергомодернізації практично у всіх секторах економіки. Енергоефективність – це не лише заощадження коштів на оплаті енергоресурсів. Це й більш ефективне використання та економія самих енергоресурсів, зменшення залежності від імпорту, а відтак – зміцнення енергетичної незалежності нашої держави. Крім того, енергоефективність – це один з факторів досягнення кліматичних цілей, декарбонізації та шлях до нашого безвуглецевого майбутнього», - зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

 

Згідно з Національним планом до 2030 року передбачається скорочення первинного споживання енергії  на 22,3%, кінцевого споживання – на 17,1%. Первинне та кінцеве споживання енергії в Україні не повинно перевищувати відповідно 91,5 млн. та 50,5 млн. тонн нафтового еквіваленту.

 

Для досягнення цілей Нацпланом визначено низку горизонтальних заходів: функціонування Фонду енергоефективності, стимулювання промпідприємств до енергоефективності, податкові інструменти енергоефективності, усунення адмінбар'єрів в управлінні будинком, енергомаркування та екодизайн, а також повний  комерційний облік тепла та води і підвищення обізнаності серед споживачів енергії. Останні заходи включені до програми Великої термомодернізації.

 

Передбачено також переліки заходів із стимулювання енергоефективності в окремих секторах:  житловому та бюджетному секторі, у промисловості та енергетиці, в транспортній сфері.

 

Презентація за посиланням

http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/doccatalog/document?id=245616915

 

версія для друку