МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Вірменія зацікавлена у співпраці з Україною в сферах атомної і відновлюваної енергетики та застосуванні енергоощадних технологій

14.09.2021 | 13:11

 

 

 

 

В рамках Восьмого засідання міжурядової вірменсько-української комісії з питань економічної співпраці заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков та заступник міністра енергетичних інфраструктур і природних ресурсів Республіки Вірменія Акоб Варданян провели двосторонню зустріч. 

 

«З боку Вірменії є зацікавленість щодо посилення співробітництва в сферах атомної енергетики, відновлюваної енергетики, застосування технологій енергозбереження та підвищення енергоефективності. Україна зацікавлена у потенційних інвесторах у проєкти енергетичної трансформації. Ми плануємо провести спільний Енергетичний день для такого діалогу», – прокоментував результати зустрічі Ярослав Демченков.

 

Вірменія має кілька потужних теплових та гідроелектростанцій, а також атомну енергетику. Тому потенційними проєктами для співпраці є участь українських підприємств у будівництві, ремонті та модернізації електростанцій на території країни. Зокрема, Вірменія зацікавлена у досвіді України із забезпечення безпечної довгострокової експлуатації АЕС та проведення модернізаційних заходів з метою підвищення рівня безпеки на АЕС.

 

Сторони також погодились розглянути можливість розвитку взаємовигідного співробітництва і реалізації проєктів в області конструювання, модернізації, реконструкції та ремонту енергетичного обладнання для вірменських електростанцій.

 

версія для друку