МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Україна та Польща продовжують зміцнювати співпрацю в галузі енергетики

22.11.2017 | 10:09

 

Польща є стратегічним партнером для України у контексті диверсифікації джерел та шляхів енергопостачання, енергетичної безпеки та зміцненні енергонезалежності нашої країни, - зазначила Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Г.Карп під час зустрічі із заступником Міністра енергії Республіки Польща А.Піотровскi 21 листопада ц.р.

 

В рамках заходу сторони обговорили перспективні напрями двосторонньої співпраці. Зокрема основний фокус здійснено на нафтогазову, електроенергетичну та ядерну сфери.

 

У цьому контексті увагу приділено проекту будівництва магістрального газопроводу-інтерконектору «ДроздовичіБільчеВолиця», а також обговорено поточний стан реалізації пілотного Проекту «Енергетичний міст Україна – Європейський Союз».

 

 Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський повідомив про результати ознайомчого візиту польської делегації на Хмельницьку АЕС, який відбувся 20 листопада поточного року. У рамках візиту польська делегація ознайомилася з роботою Хмельницької АЕС, відвідала відкритий розподільчий пристрій 750 кВ, машинний зал та блочний щит управління енергоблока №2, учбово-тренувальний центр станції. Коментуючи перспективи проекту, Юрій Недашковський відзначив що енергоміст Україна-ЄС може стати мостом між енергосистемами Північної та Південної Європи. «Лінії електропередач від енергоблоку №2 ХАЕС на польський Жешув та на Західноукраїнську підстанцію і далі на угорську підстанцію Альбертирша в перспективі можуть стати не лише енергомостом до Європи але й між Північчю та Півднем Європи. Пропускна спроможність такого мосту становитиме до 2 тисяч МВт з кожного боку», - відзначив президент НАЕК «Енергоатом».

 

За результатами зустрічі сторони домовились співпрацювати у визначених напрямах та здійснювати усі необхідні заходи для реалізації проектів, що становлять значну зацікавленість та є взаємовигідними для обох країн.

 

IMG_7902 - 6

 

 

IMG_7958 - 17

 

 

IMG_7961 - 18

 

 

версія для друку