МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Герман Галущенко: Європа має спільно протидіяти енергетичним загрозам

19.01.2022 | 19:43

 

 

 

Міністр енергетики України Герман Галущенко взяв участь у дискусійному онлайн заході аналітичного центру Bruegel, який відбувся за участю офіційних представників Європейської Комісії, Європейського Парламенту, а також експертів ринку енергетики Європи.


Під час виступу Герман Галущенко наголосив, що нинішня ситуація на газовому ринкуце питання не стільки енергетики, скільки безпеки європейського континенту в цілому. «Маємо скоординовано відреагувати на російську енергетичну агресію, адже «Північний потік-2» - це не економічний, а політичний проєкт», - зазначив міністр.


Герман Галущенко повідомив, що цього опалювального сезону Україна вжила низку заходів для забезпечення безпеки і стабільності в роботі власної енергосистеми, зокрема, максимально диверсифікувала джерела постачання енергоресурсів.


Водночас він підкреслив, що Україна виступила з ініціативою, що сприятиме енергетичній безпеці Європи в цілому. Це - Регіональне енергетичне партнерство (
RESP), яке передбачає, зокрема, створення стратегічного запасу газу для зацікавлених країн, у тому числі в українських підземних сховищах.


Міністр підкреслив, що Україна продовжує виконувати заходи для синхронізації своєї енергосистеми з європейською
ENTSO-E, яка запланована на 2023 рік, і покладається на підтримку з боку ЄС щодо сприяння якнайшвидшій і найефективнішій інтеграції наших енергетичних ринків.


Також Герман Галущенко наголосив, що синхронізація спрятиме декарбонізації як української енергосистеми, так і європейської. Адже український Уряд поставив перед собою амбітну мету скоротити викиди
CO2 на 65% до 2030 року.

 

версія для друку