МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

В Україні має бути створена єдина цифрова система для захисту споживачів житлово-комунальних послуг - Юрій Вітренко

10.03.2021 | 11:37

 

 

 

 

«Держава має захищати своїх громадян. Особливо це стосується вразливих споживачів газу, електроенергії, тепла. З відповідною проблемою ми стикнулися зокрема цього опалювального сезону. Ми маємо створити уніфіковану цифрову систему, як один з ключових елементів сталого розвитку енергетичного сектору». З такою ініціативою виступив в.о. Міністра енергетики Юрій Вітренко під час тематичної міжвідомчої установчої зустрічі 9 березня.

 

На заході Міністерство енергетики зібрало представників всіх інституцій, які напряму чи опосередковано взаємодіють із населенням та учасниками енергетичного ринку на різних етапах постачання і споживання енергії, -  Міненерго, Мінсоцполітики, Мінцифри, Мінфіну, Мінекономіки, АМКУ та Держспоживслужби.

 

Створення уніфікованої цифрової системи має стати результатом спільних та скоординованих зусиль цих державних інституцій. Адже вона має містити максимальний обсяг надійної та всеохопної інформації про споживачів житлово-комунальних послуг, ціни і тарифи, які вони сплачують, обсяги нарахованих їм субсидій тощо.

 

На основі цієї інформації держава зможе забезпечити захист вразливих споживачів у разі зростання тарифів чи обсягів споживання. «В результаті аналізу ми навіть наперед зможемо визначати вразливих споживачів і пропонувати їм разову допомогу у випадку непередбачуваних обставин чи проблем», - розповів Юрій Вітренко.

 

Крім того, як пропонує Міненерго, система матиме сервіси для відслідковування витрат на «комуналку» та їхнього аналізу, а також для зміни постачальника компослуг.

 

Важливо зауважити, що ця система не передбачає скасування чи зміну нинішнього механізму комунальних субсидій. Система субсидій працюватиме і надалі. Натомість, нова система доповнюватиме її для більшої зручності та повноти охоплення інформації.

 

До подальшої роботи залучать операторів систем транспортування газу та передачі електроенергії, розподільних мереж, та інших.

 

 

версія для друку