МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Максим Немчинов: Одна з наших стратегічних цілей - створення газового хабу на території України

21.10.2021 | 18:37

 

 

 

 

Газовий хаб допоможе стабільно забезпечувати газом весь європейський регіон.

 

Про це заявив заступник міністра енергетики Максим Немчинов під час виступу на Українському газовому інвестиційному конгресі.

 

«Одна з стратегічних цілей – створення газового хабу на території України. Ми маємо для цього всі можливості: одні з найбільших підземних газосховищ, одну з найбільш розгалужених систем транспортування і розподілу природного газу, власний видобуток з потенціалом до збільшення, ми маємо гарний попит на газ – у нас є ринок. Правила ринку, які діють в Україні, повністю адаптовані до європейських. Нема проблем для віртуального імпорту, віртуального експорту. Газовий хаб фактично допоміг би забезпечити весь регіон стабільним доступом до запасів природного газу», – зазначив заступник міністра.

 

Він наголосив, що глибоководні українські порти можуть приймати судна зі скрапленим газом. Також є місця для побудови терміналів, щоб передавати газ у мережу та продовжувати його транзит і постачання до Європи.

 

Водночас Україна налаштована на збільшення власного видобутку газу.

 

«Ми налаштовані на збільшення видобутку в Україні і на скорочення споживання – тобто, ефективне споживання власних ресурсів, щоб перетворити Україну з імпортозалежної в експортоорієнтовану країну», - наголосив Максим Немчинов.

 

версія для друку