МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Договір про транспортування газу територією України підписано!

31.12.2019 | 09:10

 

 

 

Про це повідомив Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель на сторінці ФБ, наголосивши, що усіх домовленостей, передбачених попереднім протоколом, дотримано.

 

«Ми продемонстрували всьому світу, що Україна надійний партнер, який виконує взяті на себе зобов’язання, які б перешкоди не стояли на шляху. Ми готові конструктивно працювати, забезпечувати стабільність та енергетичну безпеку в нашому регіоні», - зазначив О. Оржель.

 

Також підкреслив, що за короткі терміни Уряд, команда Президента, народні депутати, НКРЕКП, Нафтогаз, новий Оператор ГТС України та інші учасники процесу зробили неймовірне.

«За 4 місяці проведено відокремлення (анбандлінг) НАК «Нафтогаз» України, що дозволило нам перейти на європейське енергетичне законодавство;

 

- сертифіковано нового Оператора ГТС України;

 

- знайдено у дуже складному процесі перемовин компромісне рішення, яке захищає  інтереси України, забезпечує безпеку поставок на європейські енергетичні ринки та є при цьому прийнятне для Російської Федерації», - відзначив Міністр.

 

За словами міністра, підписання договору  має переваги для кожного українця. Зокрема, це:

1. Стабільність на газовому ринку Європи - це потенційне зменшення ціни на газ для кінцевого споживача;

 

2. Газпром сплатив 2,918 мдрд дол державній компанії НАК «Нафтогаз» України згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу;

 

3. Протягом наступних 5 років гарантовано отримаємо за транзит приблизно 7,2 млрд дол або більше, в залежності від фактичних об’ємів прокачки;

 

4. Населені пукнти України, такі як Вовчанськ, Добрий, Могилів-Подільський, Троїцьке та Воєводське будуть забезпечені газом цієї зими (при зупниці транзиту вони б залишилися без газу через специфіку приєднання до мережі).

 

5. Тенденції до зменшення та стабілізації ціни на газ та отримання щорічних надходжень до бюджету позитивно вплинуть на економіку України.

 

Аналізуючи процес підписання договору, Олексій Оржель наголосив, що було досягнуто компромісне рішення. «Ми би хотіли прокачувати 60 млрд кубів газу на рік протягом 10 років, але починали ми переговори взагалі з опцій «транзит на рік» чи «його повна зупинка». Нашою метою було заключити договір на транспортування газу, але при цьому не відступити від визначених червоних ліній в інтересах кожного українця. Ми цього принципу дотримувалися у процесі всіх переговорів. Ми зійшлися на проміжному варіанті, який вигідний Україні»,  - зазначив Міністр.

 

За цей результат Олексій Оржель висловив подяку всім учасникам процесу: Президенту та його команді, Прем’єру Олексію Гончаруку та всім членам Уряду, депутатам Верховної Ради України, НКРЕКП, Нафтогазу, Оператору ГТС України та кожному члену команди Мінекоенерго. «Дякую представникам ЄС та особисто Марушу Шефчовичу  за медіаторство у процесі, німецькому уряду за конструктивний діалог та усім міжнародним та європейським колегам! Особлива подяка США за сильну та послідовну позицію щодо Nord Stream 2, без яких досягнути компромісу було б набагато складніше», - підсумував Міністр.

версія для друку