МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Заступник міністра з питань євроінтеграції Ярослав Демченков взяв участь діалозі між Україною та ЄС щодо співпраці в рамках Зеленого курсу

24.05.2021 | 08:48

 

 

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков провів низку зустрічей з представниками інституцій ЄС в рамках візиту української делегації чолі з Віце-прем'єр-міністеркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною до Брюсселю 17-21 травня 2021 р.

 

 Найбільш активно обговорюваними питаннями в сфері енергетики стала зелена трансформація в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу, CBAM (механізм вуглецевого коригування на кордоні), воднева економіка, трансформація вугільних регіонів, «Північний потік-2».

 

 18 травня відбулось перше засідання робочої групи високого рівня цілеспрямованого діалогу щодо Європейського зеленого курсу /Зеленої трансформації України. Серед ключових питань засідання обговорювався Другий Національно-визначений внесок України в рамках Паризької Угоди.

 

 «Україна зосереджена на довгострокових соціальних та структурних змінах, які є фундаментом «зеленої» трансформації економіки. Крім сталості енергетичного сектору є актуальною проблема доступності фінансів для здійснення трансформації. Один із прикладів – національний план по скороченню викидів великих спалювальних установок . Ніхто не хоче зупинки трансформації сектору, тому треба об’єднати зусилля і щодо розробки політики та експертної допомоги з боку міжнародних партнерів, і щодо фінансової підтримки модернізації сектору», – заявив Ярослав Демченков.

 

Під час діалогу також йшлося про концепцію справедливої трансформації вугільної галузі. Міненерго наразі готує оновлену концепцію реструктуризації вугільної галузі.

 

Чимало зустрічей з представниками Єврокомісії стосувались співпраці у водневій енергетиці. Обговорювалась участь міжнародних партнерів в розробці та реалізації пілотних проєктів, а також проведенні оцінки потенціалу газотранспортної системи України для транспортування суміші водню та природного газу. Під час дискусій від європейської сторони було озвучено наміри щодо співпраці із Україною.

 

«Наші партнери вважають, що одним із найбільших проєктів, до якого можемо більш активно долучитись, є «Блакитний Дунай». Це великий інтегрований проєкт створення ланцюгу постачання «зеленого» водню. Тут є потенціал взаємодії між Україною та Румунією, Болгарією та іншими дунайськими країнами», – розповів заступник міністра.

 

Як зазначив Ярослав Демченков, діалог з ЄС щодо співпраці в енергетичному секторі триватиме.

«Ми домовилися продовжити дискусію у форматі зустрічі Міністра енергетики Германа Галущенка з комісаром ЄС з енергетики Кадрі Сімсон на початку червня цього року», – повідомив він.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку