МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна та Казахстан планують поглибити співпрацю в енергетиці

18.06.2021 | 20:28

 

 

У пятницю, 18 червня, заступник міністра з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков взяв участь у Чотирнадцятому засіданні спільної Міждержавної українсько-казахстанської Комісії з економічного співробітництва під співголовуванням Першого віце-премєр-міністра УкраїниМіністра економіки України Олексія Любченка та Міністра торгівлі та інтеграції Республіки Казахстан Бахита Султанова.

 

Ярослав Демченков окреслив кілька напрямків, в яких Казахстан та Україна можуть поглибити взаємовигідну співпрацю. До них належать торгівля та транзит нафти, атомна галузь та воднева енергетика.

 

«Ми зацікавлені в поставках казахстанської нафти та її транзиті через територію України трубопровідним транспортом. З нашого боку створені всі технічні умови, необхідні для транспортування легких сортів нафти по нафтопроводах «Одеса – Броди» та «Дружба».  Організація таких поставок забезпечить потреби європейських споживачів у легких сортах нафти й одночасно забезпечить диверсифікацію маршрутів поставок казахстанськими компаніями нафти до країн ЄС», – підкреслив Ярослав Демченков.

 

Українська сторона приділила окрему увагу співпраці в атомній галузі. Поставки уранового продукту, іонообмінних смол, паливних таблеток та їх використання при виробництві ядерного палива для потреб АЕС України – все це цікава перспектива для України.

 

Україна також зацікавлена у постачанні до Казахстану обладнання власного виробництва для нафтогазової промисловості: бурових установок та насосів для перекачування нафти, компресорних станцій та установок для очищення свердловин, трубопровідної арматури й вантажних автомобілів.

 

Сторонами обговорювалось питання водневої енергетики. «Зараз ми вивчаємо потенціал виробництва «блакитного», «зеленого» та «жовтого» водню в Україні. Готуємо дослідження з оцінки можливостей нашої ГТС до транспортування водню в країни ЄС. У нас значний потенціал співпраці, і я запрошую казахстанський бізнес брати участь у підготовці спільних проєктів з виробництва, використання та транспортування водню», – сказав Демченков.

 

Сторони домовилися про вивчення можливостей для розширення співпраці через нові енергетичні проєкти для досягнення взаємовигідних результатів.

 

 

 

версія для друку