МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Секретаріат Енергетичного співтовариства підтвердив можливість сертифікації НЕК "Укренерго" - Ярослав Демченков

03.12.2021 | 17:08

 

 

 

 

Наступним етапом має стати власне сертифікація «Укренерго» національним регулятором НКРЕКП.

 

Про це заявив заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков в енергоблозі Міненерго.

 

«Взаємовідносини між оператором системи передачі і його акціонером – Міненерго – відбуваються відповідно до міжнародних практик і стандартів, відсутній конфлікт інтересів. Наш національний регулятор отримав право провести сертифікацію оператора системи передачі. Це дуже важливо, оскільки «Укренерго» відповідає за синхронізацію наших електроенергетичних мереж з європейськими ENTSO-E. Сертифікація дає зелене світло для здійснення цієї синхронізації», - зазначив Ярослав Демченков.

 

Водночас Україна успішно впроваджує європейські правила і стандарти в енергетичній сфері. Про це свідчить щорічний звіт Секретаріату Енергетичного співтовариства про результати імплементації законодавства ЄС за 2021 рік.

 

У газовому та електроенергетичному секторах України спостерігається прогрес. Зокрема, завдяки скасуванню ПСО на газовому ринку та вдосконаленню моделі ПСО на ринку електроенергії. Прогрес імплементації європейського законодавства в електроенергетиці – понад 50%. Серед головних досягнень в електроенергетичному секторі – забезпечення відокремлення та незалежності операторів системи розподілу електричної енергії.

 

Прогрес імплементації у секторі зеленої енергетики оцінюється у 56%. У сфері енергоефективності - 75%, зокрема, завдяки базовому закону про енергоефективність, прийнятому у жовтні цього року. А також впровадженню європейських стандартів енергомаркування та екодизайну.

 

Найвищий рівень імплементації у газовому секторі – 83%. Забезпечено функціонування незалежного оператора ГТС, відбувається розвиток біржової торгівлі, ведеться робота щодо спрощення процедури зміни постачальника природного газу.

 

«На засіданні Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства Україна отримала право головування на наступний рік. Ми використаємо це право для посилення солідарності країн ЄС, країн Енергетичного Співтовариства, щоб відповісти на виклики енергетичної кризи», - зазначив заступник міністра.

 

Україна вже запропонувала ініціативу RESP – Регіональне енергетичне партнерство для країн Європи.

 

Її реалізація стане запорукою зміцнення енергетичної безпеки всього європейського регіону.

 

«Україна є надійним енергетичним партнером для Європи – і ми це підтверджуємо не лише словами, а діями, фактами та результатами», - наголосив Ярослав Демченков.

 

Відео можна переглянути за посиланням

https://www.youtube.com/watch?v=YN8sRLVyL4E

 

версія для друку