МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міненерговугілля вітає голову Громадської ради при Міненерговугілля Семена Поташника з 88-річчям

25.05.2018 | 15:26

 

 

Сьогодні Поташнику Семену Ізрайлевичу, Герою України, голові Громадської ради при Міненерговугілля виповнилося 88 років. З нагоди дня народження Семена Ізрайлевича привітав Міністр Ігор Насалик.

 

«Самовіддане служіння енергетиці, відповідальність, високий професіоналізм, безмежна людяність, інтелігентність - це неповний перелік Ваших доброчесностей. Керуючи будівництвом найпотужніших електростанцій, працюючи на високих посадах в енергетичній галузі, завжди були взірцем для колег, талановитим керівником і майстром своєї справи», - йдеться у привітанні.

 

Міністр відзначив вагомий внесок Семена Поташника у розбудову Об'єднаної енергосистеми України, яка служить і служитиме людям.

 

Колектив Міненерговугілля бажає Семену Ізрайлевичу здоров’я, нових планів, невичерпної енергії, успіхів та здійснення планів.

 

Нехай шлях, прокладений Вами в енергетиці, буде шляхом наших перемог!

 

Довідково:

Народився Поташник С.І. 25 травня 1930 р. у м. Олевськ Житомирської області. Закінчив електротехнічний факультет Київського політехнічного інституту. У 1952 р. розпочав трудову біографію на Усть-Кам’яногірській ГЕС (Східноказахстанська область).

 

З 1956 р. діяльність пов’язана з гідроенергетикою України: старший інженер, заступник начальника технічного відділу, начальник електромашинного цеху, заступник головного інженера, виконуючий обов’язки головного інженера Кременчуцької ГЕС (1956–1963), заступник головного інженера, головний інженер Каскаду Середньодніпровських ГЕС (1963–1995), генеральний директор-голова правління Державної акціонерної гідроенергогенеруючої компанії «Дніпрогідроенерго» (1995–2004). У 2004–2011 рр. — голова правління ВАТ «Укргідроенерго», а з 2011 до 2014 рр. — віце-президент НАК «Енергетична компанія України», з 2014 р. — перший заступник генерального директора-голова науково-технічної ради ПАТ «Укргідроенерго».

 

З 2002 р. — президент ВГО «Асоціація «Укргідроенерго», створеної з метою консолідації підприємств на підвищення надійності та ефективності гідроенергетики. Серед основних заслуг Семена Ізрайлевича: розробка, будівництво і введення в експлуатацію перших низьконапірних Київської та Каневської ГЕС з горизонтальними капсульними гідроагрегатами, першої Київської гідроакумулюючої електростанції; уперше в Україні впроваджено автоматизовану систему контролю безпеки гідротехнічних споруд на Київській, Кременчуцькій та Каховській ГЕС; введено у дослідно-промислову експлуатацію найбільш потужний у Європі перший гідроагрегат 324 МВт Дністровської ГАЕС (2009). Під його керівництвом проведено реконструкцію та реабілітовано 45 гідроагрегатів, введено в експлуатацію понад 500 одиниць сучасного електротехнічного обладнання, завдяки чому середньорічний виробіток електроенергії на гідроелектростанціях зріс на 200 млн кВт годин. Семен Ізрайлевич — автор понад 80 наукових публікацій та 14 авторських свідоцтв, автор книги «Каскад Середньодніпровських ГЕС. Досвід і експлуатація» та співавтор підручника «Гідротехнічні споруди». Лауреат Державних премій СРСР (1972) та України (2005) в галузі науки і техніки. Голова Громадської ради при Міненерговугілля України та голова Правління ВГО «Рада ветеранів праці енергетики України», президент ВГО «Український комітет з великих гребель», член Центрального правління НТСЕУ. Почесний енергетик СРСР та України, заслужений енергетик України та СНД. Нагороджений орденами Трудового Червоного Прапора, «За заслуги» ІІІ, ІІ та І ступенів, багатьма медалями, лауреат премії Української академії наук національного прогресу І ступеня із врученням Золотої медалі Платона. Американським біографічним центром Семена Поташника визнано «Людиною 2000 року» та включено до «Міжнародного Каталогу Бездоганних керівників». Почесний громадянин міст Вишгород, Дніпродзержинськ, Канів, Новодністровськ, Олевськ, Світловодськ, Вишгородського та Сокирянського районів.

 

 

версія для друку