МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Україна та Данія посилять співпрацю в рамках Данської програми сусідства 2017-2021"

13.06.2017 | 16:32

 

12 червня 2017 року в Копенгагені Директор департаменту електроенергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Голова Українсько-Данського Енергетичного Центру Ольга Буславець провела зустрічі з представниками Міністерства закордонних справ Данії, Енергетичного Агентства Данії, з якими обговорила основні напрямки роботи другої фази Проекту «Українсько-Данський Енергетичний Центр» http://www.udec.org.ua/ua/  в рамках Данської програми сусідства 2017-2021.

 

Міністерство закордонних справ Данії організувало семінар «Данська програма сусідства 2017- 2021», у ході якого було презентовано концепцію Програми. Учасниками Програми виступатимуть Україна та Грузія, обсяг фінансування становить близько 800 млн. данських крон. Основними цілями Програми сусідства є сприяння економічному розвитку країн-сусідів ЄС, зміцнення інституційної спроможності, підвищення енергоефективності, збільшення використання відновлюваних джерел енергії та залучення інвестицій.

 

У ході зустрічей було досягнуто домовленостей щодо основних завдань двостороннього співробітництва на наступні п’ять років, а саме: підтримку імплементації Нової енергетичної стратегії України до 2035 року та розробку системи моніторингу її виконання; довгострокове прогнозне моделювання споживання енергетичних ресурсів відповідно до міжнародних практик; розробку інструментів гармонійної інтеграції нових джерел відновлювальної енергії в об’єднану енергетичну систему України шляхом розвитку «смарт» генерації та впровадженню проектів з використання акумуляторних батарей; створенню системи короткострокового прогнозування виробництва електроенергії з вітру та сонця; створення механізму надання послуг та консультацій щодо реалізації проектів з енергоефективності та відновлювальної енергетики «Єдине вікно» тощо.

 

З метою сприяння залученню інвестицій в Україну О. Буславець було запропоновано посилити співпрацю Проекту із Данським інвестиційним фондом для країн, що розвиваються (Danish Investment Fund for Developing Countries, IFU) у рамках Данської програми сусідства та налагодити діалог із представниками бізнесу, данськими інвесторами для розроблення спільних рішень та посилення співробітництва.

 

версія для друку