МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна та ЄС мають спільні підходи щодо запобігання змінам клімату

29.01.2020 | 20:16

 

 

 

Про нову логіку розвитку економіки з урахуванням боротьби з викликами, зокрема зміною клімату,  та необхідності спільних дій щодо декарбонізації та інших кроків з метою захисту довкілля повідомив Олексій Оржель під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України за підсумками засідання Уряду.

 

«Україна не випадає з цієї логіки, але у підходах з деяких актуальних питань навіть трохи попереду. Мінекоенерго напрацювало текст законопроекту та концепцію  щодо оподаткування видобування тих палив, які містять вуглець. Також напрацьовуємо питання  збільшення заходів з енергоефективності. Минулого тижня презентували  Концепцію українського «зеленого» енергетичного переходу», - повідомив Міністр.

 

Спільні підходи щодо захисту довкілля  визначають подальші кроки  політичної та євроінтеграційної діяльності України.

 

«Ми щодо кліматичних цінностей перебуваємо з ЄС на одній сторінці», - наголосив  О. Оржель.

 

У спільній заяві за підсумками Шостого засідання Ради асоціації відзначено важливість подальшого впровадження реформ в енергетичній галузі та стратегічну роль України щодо транзиту газу та дотримання державами-членами ЄС спільних газових правил.

 

Також сторони окремо відзначили  важливість України як стратегічної держави у сфері транзиту газу. Україна та ЄС підкреслили важливість подальшого впровадження реформ в енергетичній галузі, зокрема, забезпечення незалежності енергетичного регулятора та інспекції ядерного регулювання, створення конкурентного та прозорого ринку електроенергії. У тексті документу йдеться також про важливість нової Газової директиви та необхідність дотримання державами-членами ЄС спільних газових правил.

 

Сторони приділили окрему увагу співпраці у сфері охорони навколишнього природного середовища та боротьбі із наслідками змін клімату. Зокрема, домовилися про подальші кроки задля захисту довкілля та зниження рівнів викидів вуглецю у рамках Європейської зеленої угоди та погодилися надалі спільно впроваджувати амбітну політику із захисту довкілля, зокрема, для виконання зобов'язань за Паризькою кліматичною угодою. 

 

Нагадаємо, Шосте засідання Ради асоціації Україна – Європейський Союз, проходило у Брюсселі 28 січня  під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука.  Це перше спільне засідання нового складу українського Уряду та нового складу Європейської Комісії.

версія для друку