МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міненерго виносить на Уряд розпорядження про допоміжну послугу для ТЕС із закупівлі газу

14.12.2021 | 18:27

 

 

 

 

Для забезпечення сталого проходження опалювального сезону Міністерство енергетики ініціює ухвалення Урядом розпорядження щодо запровадження для ТЕС і ТЕЦ допоміжної послуги із закупівлі газу. Передбачається її використання не на постійній основі, а тільки у разі необхідності.

Цей механізм забезпечить беззбитковість діяльності з виробництва електричної енергії на теплоелектростанціях та теплоелектроцентралях у разі використання ними у якості палива природного газу і буде застосовуватися у разі і тільки на період можливої відсутності в достатніх обсягах запасів вугілля на складах виробників, основним проєктним видом палива яких є вугілля. 

«Це не означає, що ми переводимо всі наші ТЕС і ТЕЦ на газ. Механізм який буде імплементовано, передбачає використання газу тільки для того обсягу генеруючих потужностей, якого може не вистачати у певний момент», – пояснив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко.


«Ми не хочемо допустити ситуацію, яка була в минулому році, коли «Центренерго» використовував газ для виробництва електричної енергії і не мав коштів, щоб розрахуватися за поставлені обсяги, тому що не було передбачено відповідного механізму», - додав він.


Водночас продовжується накопичення вугілля на складах. У грудні очікується близько 1 млн 950 тис тонн поставок українського та імпортного вугілля загалом. Заплановане споживання очікується на рівні близько 1,7 млн тонн.

 

версія для друку