МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Розвиток ринку скрапленого газу сприятиме посиленню безпеки газопостачання

08.07.2019 | 14:24

 

 

 

05 липня 2019 року у Міненерговугіллі відбувся семінар з розвитку ринків скрапленого природного газу (далі-СПГ) в рамках проекту Європейської Комісії «Технічна експертна оцінка перспектив ринків СПГ в країнах Східного Партнерства».

 

Головною метою проекту є посилення співробітництва та подальша інтеграція енергетичного ринку між країнами Східного Партнерства та ЄС шляхом оцінки перспектив та сприяння використання СПГ на ринках природного газу в регіоні.

 

Відкриваючи семінар, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Михайло Близнюк зазначив, що розвиток СПГ ринку сприятиме посиленню безпеки газопостачання шляхом диверсифікації шляхів поставок газу, що призведе до конкуренції на ринку природнього газу і зміцнення енергетичної безпеки України. Заступник Міністра підкреслив, що перші висновки дослідження «Технічна експертна оцінка перспектив ринків СПГ в країнах Східного Партнерства» будуть презентовані під час третього семінару в рамках створеної регіональної секторальної групи з ринків СПГ в країнах «Східного партнерства», який відбудеться 20 вересня 2019 року у м. Києві.

 

Під час першої частини семінару учасники ознайомились із основними аспектами розвитку ринку СПГ в ЄС, а саме стратегії ЄС стосовно СПГ, інфраструктури, аналізу зростання попиту та ціни на СПГ. Було наведено приклади з досвіду ЄС стосовно забезпечення безперебійності та надійності постачання газу, посилення конкуренції, розвитку систем газопостачання, сприяння створенню нових споживачів та ознайомлено з умовами використання терміналів СПГ.

 

Під час другої частини семінару обговорили прийнятні для України варіанти розвитку ринку СПГ, визначені в ході вивчення доступних джерел та обговорені під час робочого візиту команди проекту до України протягом першого тижня липня.

 

Експерти компанії «Stantec» запропонували прийнятні варіанти розвитку ринку СПГ для України, серед яких: імпорт регазифікованого СПГ через газопроводи; створення власного СПГ терміналу; імпорт СПГ шляхом транспортування автомобільним чи залізничним транспортом та його регазифікація для подачі в існуючу мережу газопроводів споживачам; розвиток віртуальних газопроводів СПГ для заміни газорозподільних мереж з критичним терміном експлуатації; використання СПГ як моторне паливо на великоваговому транспорті, суднах; використання СПГ в сільському господарстві для споживачів, що не під’єднані до мережі газопроводів) та використання установок малотоннажного виробництва СПГ для постачання СПГ з віддалених чи неприбуткових родовищ газу до споживачів, що не під’єднані до мережі газопроводів (наприклад віддалені населені пункти, заправки СПГ, готелі тощо).

 

Участь у семінарі взяли представники Міненерговугілля, а саме Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції, Директорату енергетичних ринків, Управління міжнародного співробітництва, представники Мінекономрозвитку, Мінінфраструктури, Мінагрополітики, НКРЕКП, ДП «Національний проект «Ел Ен Джі Термінал», АТ «Одесагаз», ТОВ «ДТЕК Нафтогаз», НАК «Нафтогаз», АТ «Укртрансгаз», ДП «Адміністрація морських портів України», ТОВ «Регіональна газова компанія», Аcоціація газовидобувних компаній України, Центр глобалістики «Стратегія XXI».

 

версія для друку