МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Україна запрошує операторів ГТС до попередніх консультацій щодо експлуатації та управління газотранспортною системою України як потенційних партнерів ПАТ "МГУ"

28.12.2017 | 15:53

 

 

Відповідне запрошення до попередніх консультацій щодо експлуатації та управління газотранспортною системою України, у якості потенційних партнерів ПАТ “МГУ”, Міненерговугілля надіслало до Посольства США в Ураїні та Представництва ЄС в Україні. Також на веб-сайті Міенерговугілля розміщено відповідне повідомлення (посилання).

 

З метою забезпечення ефективної експлуатації та управління газотранспортною системою України Уряд опрацьовує питання залучення до ПАТ «МГУ» одного або декількох партнерів, які відповідатимуть вимогам статті 21 Закону України «Про ринок природного газу».

 

Зазначеним повідомленням, відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 р., Міненерговугілля запрошує потенційних партнерів ГТС до попередніх консультацій, метою яких є, зокрема, обговорення можливих умов, у тому числі майбутнього конкурсу, для залучення партнера або партнерів ГТС до ПАТ «МГУ».

 

Слід зазначити, що процес попередніх консультацій буде здійснювати Уряд України в особі Міністерства енергетики та вугільної промисловості, а також робочої групи, утвореної відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 р.

 

Довідково:

Із липня 2016 року, відповідно до вимог Третього енергетичного пакету ЄС та постанови Кабінету Міністрів України від 01.07.2016 № 496, в Україні реалізується процес відокремлення діяльності з транспортування та зберігання (закачування, відбору) природного газу - анбандлінг ПАТ “Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України».

 

У ході реалізації цього процесу Урядом України, серед іншого, утворено публічне акціонерне товариство «Магістральні газопроводи України» (ПАТ «МГУ») – юридичну особу, яка є новим оператором газотранспортної системи в державі та яка буде сертифікована відповідно до статті 10 Директиви 2009/73/ЄС про спільні правила внутрішнього ринку природного газу.

 

версія для друку