МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міненерго зацікавлене у модернізації електроенергетики України на базі найсучасніших технологій - Юрій Бойко

03.02.2021 | 11:01

 

 

 

 

Україна планує посилити співпрацю із корейською корпорацією КТ (найбільшим провайдером інтегрованих телекомунікаційних послуг в Південній Кореї) у сфері впровадження «розумних» мереж (Smart Grid – технології).

 

Про це йшлося під час зустрічі представників Міністерства енергетики України та корейської корпорації.

 

«Міненерго зацікавлене у модернізації електроенергетики України на базі найсучасніших технологій. Наразі ми завершуємо розробку Концепції впровадження технологій «розумних» мереж в Україні», - наголосив заступник Міністра енергетики Юрій Бойко.

 

Однією із важливих складових Концепції є впровадження систем «розумного обліку», оскільки це дасть можливість:

- знизити втрати електроенергії в електромережах,

 

- здійснювати ефективний онлайн моніторинг параметрів якості електроенергії,

 

- аналізувати баланси електроенергії в різних вузлах електромереж.

 

Українська енергосистема потребує модернізації та інвестицій у розбудову електричної інфраструктури. З 1 січня 2021 року в Україні впроваджено стимулююче тарифоутворення для операторів системи розподілу, і цей механізм надає можливості для модернізації електроенергетичної інфраструктури.

 

«Для України є дуже цікавим досвід і співпраця з Кореєю, яка є світовим лідером з розвитку та впровадження сучасних технологій в електроенергетиці, зокрема, технологій «розумних» мереж. Впевнений, що наше співробітництво матиме взаємовигідний ефект і знайде своє продовження у подальшому співробітництві між Україною та Південною Кореєю у сфері електроенергетики», - зазначив Юрій Бойко.

 

Одним із перспективних напрямків співпраці сторони також вбачають цифровізацію в енергетичній сфері.

 

«Цифровізація – це один з пріоритетів розвитку Держави. Ми будемо раді розширити наше співробітництво у сфері  впровадження Smart Grid-технології, та інших проектів цифрової трансформації енергетичного сектору України», - зауважив заступник Міністра енергетики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Євген Владіміров.

 

Ближчим часом Міненерго презентує представникам корпорації КТ проекти у сфері діджиталізації енергетики для подальшої потенційної співпраці.

 

Окрім того, Міністерство розробляє проект українсько-корейської Спільної заяви про наміри стосовно розширення співпраці у сфері енергетики, підписання якої дозволить підвищити рівень нашої взаємодії до міжурядового.

 

Нагадаємо, 30 жовтня 2020 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо впровадження «розумного» обліку електроенергії між Міністерством енергетики України та корейською корпорацією КТ.

 

 

версія для друку