МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Запуск третього гідроагрегату Ташлицької ГАЕС підвищить стійкість енергосистеми України

22.12.2021 | 16:48

 

 

 

 

Сьогодні за участі міністра енергетики Германа Галущенка здійснено перший випробувальний пуск гідроагрегату №3 Ташлицької ГАЕС, яка є складовою Южно - Українського енергокомплексу.

 

Герман Галущенко наголосив на тому, що запуск цього гідроагрегату збільшить маневрові потужності об’єднаної енергосистеми.

 

«Це додаткова маневрова потужність, додаткові 150 МВт для покриття пікових навантажень. Крім того, це чиста, екологічна енергія, це черговий крок до безвуглецевого світу, до якого ми всі прагнемо», - зазначив міністр.

 

В першу чергу, запуск гідроагрегату важливий для підвищення надійності роботи Южно-Української АЕС і стабільного енергопостачання півдня України, де проживає 5 мільйонів людей.

 

Міністр подякував працівникам енергокомплексу за їхню роботу та внесок у зміцнення енергетичної безпеки України.

 

«Сьогоднішня подія без перебільшення є історичною. Адже це, по-перше, крок до енергетичної незалежності України. А ще – це крок до об'єднання енергосистеми України з енергосистемою Європи. Щиро вітаю всіх, хто доклав до цього зусилля. Це окремі перемоги, які складаються в одну велику перемогу, до якої ми прагнемо, - абсолютної енергетичної незалежності нашої держави», - наголосив Герман Галущенко.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку