МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

У межах поїздки до Кишинева заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко зустрілася з Віце-прем'єром, Міністром економіки Республіки Молдова Октавіаном Калмиком

10.07.2017 | 19:05

 

 

 

Чиновники обговорили низку питань, що становлять взаємний інтерес, таких як реалізація Третього енергетичного пакету, створення ринків збуту газу і електроенергії, взаємозв'язок проектів об’єднання енергосистем України і Молдови і континентальної Європи в рамках співпраці ENTSO-E, аспекти реалізації Угоди про Асоціацію з ЄС, порядок денний у  галузі енергоефективності та коло проблемних питань, пов'язаних з комплексом Дністровської ГЕС.

 

Октавіан Калмик підкреслив важливість відновлення переговорів щодо проекту угоди про функціонування Дністровського гідроенергетичного комплексу, наголосивши на необхідності забезпечення безпечного середовища для транскордонної річки Дністер. У зв'язку з цим, він підтвердив, що Молдавська сторона відкрита для переговорів зі спільною молдавсько-українською робочою групою у  першій декаді вересня 2017 року Кишиневі.

 

Теми переговорів планується зосередити на чотирьох ключових питань, а саме демаркації кордону між Молдовою і Україною, взаємне визнання прав і регулювання відносин власності, вплив на навколишнє середовище і умови використання водних ресурсів в басейні річки Дністер річки та інші.

 

Наталія Бойко підтвердила готовність Української сторони до переговорів у вересні за участю експертів галузі та запевнила у важливості успішної співпраці. Вона також зазначила, що на виконання вимог Третього енергопакету та з метою імплементації Угоди про Асоціацію з ЄС - Україна вже прийняла низку  важливих законів та активно реформує енергетичну галузь, впроваджуючи ринкові механізми регулювання та імплементовуючи кращі світові практики управління підприємствами галузі.

 

http://www.mec.gov.md/ro/content/o-noua-runda-de-negocieri-la-chisinau-privind-asigurarea-functionarii-complexului

 

Нагадаємо, Наталія Бойко взяла участь у неформальній міністрській зустрічі  країн «Східного партнерства у м. Кишинів

http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/article?art_id=245222526&cat_id=35109

 

 

 

версія для друку