МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Країни "Східного партнерства" обговорили актуальні питання роботи енергетичної сфери

10.07.2017 | 14:07

 

Участь у неформальній зустрічі міністрів енергетики країн «Східного партнерства», що проходить 10 липня 2017 року у м. Кишинів, Республіка Молдова, взяла заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Наталія Бойко.

Слід зазначити, що неофіційні діалоги на рівні міністрів, що відбуваються два рази на рік, організовуються по черзі з кожною країною-партнером і включають в себе закордонні справи та тематичну сесію. Цього разу тематична сесія зосереджена на енергоефективності.

На зустрічі йшлося про те, що програма реформування енергоефективності повинна зосереджуватися на узгодженій політичній базі та законодавстві, що забезпечує стимул для цілеспрямованих інвестиційних планів.

Наталія Бойко у виступі зазначила, що енергетична сфера України сьогодні, як ніколи раніш, перебуває на етапі модернізації. «Уряд України докладає значних зусиль для реформування енергетичної сфери та її інтеграції до енергетичної системи Європейського Союзу відповідно до зобовязань, визначених Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом», - наголосила заступник Міністра.

Також Н. Бойко запевнила, що Україна є надійним транзитером природного газу до країн-членів ЄС і повною мірою забезпечує безперебійну роботу ГТС України.

Під час діалогу учасники розглянули низку питань, які стосувалися енергетичної сфери, досягнення національних цілей, встановлених Паризькою угодою про зміну клімату. Країни-партнери поділилися своїм досвідом та планами щодо енергоефективності та імплементації Третього енергопакету ЄС.

версія для друку