МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Ціна на газ для населення протягом опалювального періоду залишатиметься незмінною - Максим Немчинов

09.11.2021 | 14:57

 

 

 

 

Для прямих договорів домогосподарств з Нафтогазом ціна на газ становить 7,96 грн за кубометр, для теплогенеруючих компаній – 7,42 грн.

 

На цьому наголосив заступник міністра енергетики Максим Немчинов у новому випуску енергоблогу Міненерго.

 

Україна має достатню кількість запасів газу для нормального проходження опалювального сезону усіма побутовими споживачами та всією соціальною сферою.

 

Запаси газу у газосховищах станом на 9 листопада становлять близько 17,8 млрд кубічних метрів газу.

 

Крім того, заступник міністра розповів про нові правила обліку природного газу. Верховна Рада минулого тижня запровадила в Україні загальноєвропейські правила обліку споживання газу, ухваливши закон з комплексними змінами до законодавства, що регулює ринок природного газу.

 

«З 1 травня 2022 року кубометри в квитанціях замінять кіловат-годинами. У ЄС споживачі платять не за кубометр газу, а за кількість енергії, яку можна отримати з кубометра при його спалюванні. Відтепер і українці платитимуть за якість», - зазначив Максим Немчинов.

 

Для переходу на нову систему не потрібні нові лічильники: споживач і надалі щомісяця буде передавати показання лічильника в кубічних метрах Оператору газорозподільної мережі.

 

Оператор відповідатиме за переведення спожитого обсягу газу в кубах у обсяг спожитої енергії. Постачальники газу отримуватимуть дані про спожитий кожним домогосподарством ресурс в енергоодиницях і здійснюватимуть нарахування саме за кількість спожитої енергії.

 

У квитанції постачальника буде зазначена ціна не за куби, а за енергоодиниці. Це справедливий підхід, коли споживач платить за енергетичну корисність газу, а не за поставлений обсяг.

 

«Газ відрізняється за кількістю енергії, яку виділяє при згорянні, це залежить від родовища, на якому газ видобули. Різниця калорійності газу в різних регіонах може досягати до 4%, тож споживачі більше не переплачуватимуть за недостатньо калорійний енергоресурс. Крім того, споживачі вестимуть облік газу та електрики однаково – у кВт-год. Це зробить зручним порівняння вартості обох енергоресурсів і дасть можливість обирати між ними у приготуванні їжі, підігріві води чи опаленні», – зауважив заступник міністра.

 

 

Відео-коментар можна переглянути за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=PaD-1CcGhTM

 

версія для друку